Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Edge Tarayıcısında YouTube Reklamlarını Engelleyen Eklentiler Çalışmıyor

Microsoft’un yenilediği tarayıcısı Edge’de YouTube reklamlarını engelleyen eklentiler çalışmıyor.
Microsoft Edge Tarayıcısında YouTube Reklamlarını Engelleyen Eklentiler Çalışmıyor

İnternet tarayıcılarını geliştiren şirketler daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına sürekli kendilerini geliştiriyor ve yeni özellikler kazanıyor. Son yıllarda en çok kullanılan web tarayıcılarının başında Google Chrome geliyor. Pazarın yüzde 70’ine hakim olan Chrome’un Edge, Opera ve Firefox gibi rakipleri bulunuyor.

Microsoft uzun zamandır tarayıcı rekabetinde kendisini kabul ettirmeyi amaçlıyor. Internet Explorer faciasından sonra Edge tarayıcısını geliştiren şirket, ilk dönem istediğini elde edememişti. Sonrasında ise Edge’i Chromium altyapısı ile baştan aşağı tasarlayan Microsoft, kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler alıyor.

Tarayıcıyı indirenler son derece hızlı bir kullanım deneyimi elde ettiklerini belirtiyor. Yapılan son araştırmalar ise Edge tarayıcısının Chrome’un karşısındaki ilk alternatif olduğunu ortaya koyuyor. Ancak tarayıcıda son olarak kullanıcıların keyfini epey kaçıracak bir sorun meydana geldi.

Edge Tarayıcısında Reklam Engelleyici Sorunu

Edge Tarayıcısında Reklam Engelleyici Sorunu

İnternet sitelerinin büyük bölümünde reklam gösterimlerine rastlamak mümkün. Google, YouTube gibi pek çok popüler platformda bu reklamlar sıkça karşımıza çıkıyor. YouTube’daki videolarda reklam gösterimine maruz kalmamak için Premium abonelik seçeneğine geçiş yapmak gerekiyor. Bir diğer seçenek ise reklam engelleme işlevinde bulunan üçüncü parti uygulamaları indirmek oluyor. Adblock ya da Adblock for YouTube tarzı uygulamalar videolarda çıkan reklamları engelliyor.

Ancak Edge tarayıcısında bu uygulamaların çalışmadığı belirtiliyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonrası incelemede bulunan Microsoft, sorunun farkında olduklarını ve kısa zaman içerisinde çözüm getireceklerini açıkladı. YouTube dünyanın en büyük web platformlarının başında geliyor ve Edge tarayıcısında yaşanan eklenti sorunu büyük bir kitleyi etkiliyor.

Eklentinin yüklü olduğu Edge tarayıcısında video açmak isteyenler, “Bir hata meydana geldi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin…” mesajı ile karşılaşıyor. Yetkililer bu sorunun tüm Windows sürümlerinde ve Edge versiyonlarında görüldüğünü belirtiyor. Şu an için şirket çözüm için kullanıcıların yüklü olan üçüncü parti eklentileri kaldırmasını öneriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum