Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Edge Tarayıcısının Güncelleme Programını Paylaştı

Microsoft’un yeniden geliştirdiği Edge tarayıcısı için önümüzdeki süreçte yayınlanacak özellikler ortaya çıktı.
Microsoft, Edge Tarayıcısının Güncelleme Programını Paylaştı

Web tarayıcıları geçmiş yıllardan bu yana şirketler tarafından sürekli geliştiriliyor. Dünya genelinde en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak Chrome karşımıza çıkıyor. Son rakamlar Chrome’un pazarın yüzde 70’ine hakim olduğunu gösteriyor. Microsoft ise uzun zamandır internet tarayıcıları üzerinde çalışmalar yapan başlıca şirketler arasında yer alıyor. Geçmiş yıllarda Internet Explorer ile bilinen yazılım devi daha sonrasında Edge tarayıcısını geliştirmişti. Ancak şirket bir türlü tarayıcı pazarında istediği başarıyı elde edemedi.

Her iki tarayıcıyı da Windows işletim sisteminde varsayılan olarak sunan Microsoft, Chrome ve Firefox’un gerisinde kaldı. Şirket yakın geçmişte Edge tarayıcısını Chromium altyapısı ile yeniden geliştirdi ve kullanıcıların beğenisine sundu. Chrome ile aynı altyapıya sahip olan Edge, önümüzdeki günlerde yeni özellikler ile güncellenecek. Microsoft yapacağı güncellemelerin planını kullanıcılar ile paylaştı.

Edge için Yeni Özellikler Yolda

Edge için Yeni Özellikler Yolda

Kısa süre önce yayınlanan Edge tarayıcısı beraberinde bazı sorunlar ile geldi. Yazılım devi yeni bir güncelleme takvimi yayınladı ve mevcut sorunların çözüleceğini açıkladı. Buna göre senkronizasyon sorunları, sık kullanılanlar bölümünde yaşanan hatalar gibi bazı sorunlar Şubat ayı içerisinde yayınlanacak güncelleme ile düzeltilecek. Kullanıcılar birden fazla profil oluşturduğunda tarayıcıda sorunlar yaşandığını belirtiyordu. Microsoft bu sorunun da Şubat ayı içerisinde yayınlanacak güncelleme ile çözüleceğini açıkladı.

Şirket ayrıca bu güncellemede arka plana özel görsel belirleme özelliğini sunacak. Kullanıcılar bu sayede sekmelerin arkasına istedikleri görseli koyabilecek. Yaz aylarında ise Edge için bir güncelleme daha yayınlanacak ve burada da tarayıcının yeni özellikler kazanacağı belirtiliyor. Yazın gelecek yenilikler arasında tarama geçmişinin aynı profil ile başka cihazlarda da görüntülenmesi sağlanacak. Bununla beraber kullanıcılar Chrome Web Mağazası’nda bulunan temalara erişim sağlayabilecek.

Şirketin ayrıca PDF dosyaları için hızlı tarama ve sesli okuma gibi özellikler üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Tarayıcıda PDF içerisindeki bir bölüme kolayca ulaşılabilecek. Microsoft Edge tarayıcısının güncelleme takvimini açıklamakla beraber tam tarihlere dair bilgi vermedi. Halihazırda Chrome’da olan pek çok özelliğin önümüzdeki süreçte Edge tarayıcısında yer alacağı görülüyor. Edge’e gelecek yeni özellikler ile beraber Microsoft’un tarayıcı pazarında ne yapacağı ise merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum