Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Chromium ile Yeniden Yarattığı Edge Tarayıcısının Logosunu Değiştiriyor

Microsoft’un yeniden geliştirdiği Edge tarayıcısının logosunu değiştirdiği ortaya çıktı.
Microsoft Chromium ile Yeniden Yarattığı Edge Tarayıcısının Logosunu Değiştiriyor

İnternet tarayıcıları günümüzde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor ve web sitelerinin deneyiminde belirleyici rol oynuyor. Chrome, Opera, Firefox, Edge ve Internet Explorer gibi tarayıcılar kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Ancak Google’ın tarayıcısı Chrome’un diğer tüm rakiplerinin daha fazla kullanıldığı ve büyük bir pazar payına sahip olduğu biliniyor. Microsoft ise uzun yıllar Windows işletim sisteminde varsayılan yüklü olarak Internet Explorer’ı kullanıma sundu.

Ancak IE bir türlü istenen başarıyı yakalayamadı. Daha sonrasında Microsoft yeni bir tarayıcı geliştirdi. Edge adı verilen tarayıcı da Internet Explorer’ın lanetini üzerinde taşırcasına kullanıcılar tarafından beğenilmedi. Yazılım devi tarayıcı konusunda yeni hamleler yapmaktan vazgeçmiyor. Bir süredir Chromium altyapısı ile beraber Edge tarayıcısının yeniden geliştirildiği biliniyor. Microsoft bu geliştirme sürecinde Google ile ortak çalışma halinde. Gelen son haber ise Edge’in logosunun da değiştiğini gösteriyor.

Edge Logosu Sil Baştan

Edge Logosu Sil Baştan

Edge tarayıcısının çıkan ilk logosu Internet Explorer’dan izler taşıyordu. Yapılan bir araştırma ise Microsoft’un yeni bir logo üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Edge tarayıcısının son Canary sürümünün içerisinde mini bir sörf oyunu sayesinde gelecek yeni logoyu görme fırsatı bulduk. Tasarlanan logonun yeni Office uygulamaları için sunulan logolar ile benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz.

Görülen logoda e harfi var ancak IE’deki logoya göre çok daha farklı bir tasarıma sahip. Görünen o ki Chromium altyapısı ile beraber Edge tarayıcısına dair var olan her şey yeniden yaratılmış olacak. Microsoft bu logonun ortaya çıkarılması için mini bir sörf oyunu hazırlamış. Sürpriz yumurtanın içerisine yerleştirilmiş yapboz oyununu çözmek gerekiyor. Bulmacayı çözmek isteyenlerin Edge logosunu üç boyutlu bir simge olarak oluşturması isteniyor.

Oyunda kullanıcılara yedi farklı ipuçu veriliyor. Son olarak bir kelime ortaya çıkıyor ve bu kelimenin Egdge Insider’ın Javascript fonksiyonuna girilmesi gerekiyor. Bu işlem yapıldıktan sonra kullanıcıların karşısına gizli bir sörf oyunu çıkıyor. Oyunun tamamlanması ile beraber Edge tarayıcısının logosunu görmek mümkün oluyor.

Edge’in Final Sürümü Bekleniyor

Edge’in Final Sürümü Bekleniyor

Microsoft’un yeniden yarattığı Edge tarayıcısı son olarak beta sürüm olarak kullanıcılara sunulmuştu. Tarayıcı halen geliştirme sürecinde ve son sürümü merakla bekleniyor. Bilindiği üzere en çok kullanılan Chrome tarayıcısı Chromium altyapısı ile geliştirildi. Edge tarayıcısı da aynı altyapıya sahip olacak.

Yazılım devinin önümüzdeki günlerde ABD’nin Orlando şehrinde bir konferans gerçekleştirmesi bekleniyor. Yeni logonun ortaya çıkması ve düzenlenecek olan konferans ile birlikte Edge tarayıcısı hakkında yeni bilgiler edinebiliriz. Gelişmeler gösteriyor ki Edge’in kararlı sürümünün yayınlanması için sayılı günler kaldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum