Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Edge için Flash Desteğinin Kesileceğini Hatırlattı

Microsoft’tan yapılan açıklama ile Edge tarayıcısına verilen Flash desteğinin sona ereceği bir kez daha hatırlatıldı.
Microsoft, Edge için Flash Desteğinin Kesileceğini Hatırlattı

İnternet tarayıcıları her geçen gün yeni özelliklere kavuşuyor ve kullanıcılara daha iyi deneyim sağlıyor. İnsanların internet deneyimini belirleyen başlıca araçlar arasında tarayıcılar geliyor. Günümüzde en çok kullanılan web tarayıcıları arasında Chrome, Opera, Firefox ve Microsoft Edge yer alıyor. Microsoft geçtiğimiz aylarda chromium altyapısı ile geliştirdiği Edge tarayıcısının son halini kullanıcıların beğenisine sundu.

Tarayıcı hızlı ve stabil yapısıyla kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler alıyor. Pazarın yüzde 70’inden fazlasını Chrome elinde tutuyor ancak ilerleyen dönemde Edge’in en güçlü alternatif olacağı belirtiliyor. İnternet dünyasında bir döneme Adobe Flash uygulaması damgasını vurmuştur.

Gelişen teknoloji ile beraber Flash eklentisi eskisi kadar ilgi görmemeye başladı. Dolayısıyla Adobe Flash için yolun sonu göründü. Microsoft’tan konuyla ilgili kullanıcıları uyaran yeni bir açıklama geldi.

Microsoft’tan Flash Açıklaması

Microsoft’tan Flash Açıklaması

Geçtiğimiz dönemde Adobe bu yılın sonu itibarıyla Flash Player uygulamasını sonlandıracağını açıklamıştı. Bununla beraber internet tarayıcıları da kullanıcıları bu yönde belirli zaman aralıkları ile uyarıyor. Halihazırda Chrome tarayıcısında Flash varsayılan ayarlarda devre dışı olarak geliyor. Kullanıcıların Flash altyapısına sahip siteleri çalıştırması için tarayıcı ayarlarından eklentiyi aktifleştirmesi gerekiyor.

Microsoft, Edge tarayıcısında bu yılın sonunda Flash desteğinin tamamen sona ereceğini bir kez daha hatırlattı. Açıklamada, “Microsoft, 2020’nin sonunda Microsoft Edge ve Internet Explorer 11’de Adobe Flash Player desteğini sona erdiriyor.” ifadelerine yer verildi. Aynı şekilde şirketin diğer tarayıcıları Internet Explorer 11 ve Edge Legacy sürümleri için de Adobe Flash desteği sonlandırılacak.

2021’in başından itibaren tarayıcılarda ‘Adobe Flash Player’i kaldırmak için güncelle’ seçeneğine yer verilecek. Gelecek yılın yaz aylarında ise Adobe Flash’ın tamamen fişi çekilmiş olacak. Adobe 2017 yılında Flash uygulamasını artık geliştirmeyeceğini açıklamıştı. Aradan geçen üç yıl içerisinde uygulamanın kullanım alanının tamamen ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum