Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Bir Türlü Tutmayan Tarayıcısı Edge’i Chromium Altyapısı ile Baştan Yaratıyor!

Microsoft’un bir türlü dikiş tutmayan tarayıcısı Edge, Chromium tabanlı olarak baştan yaratılıyor.
Microsoft Bir Türlü Tutmayan Tarayıcısı Edge’i Chromium Altyapısı ile Baştan Yaratıyor!

Microsoft bilindiği üzere Windows işletim sistemlerinin içerisinde öncesinde Internet Explorer, son yıllarda ise Edge tarayıcısı ile bilgisayar kullanıcılarının olumsuz bakış açısını değiştirmek için canla başla uğraşıyor. Ancak geçen zaman içerisinde değişen bir şey olduğunu söylemek zor.

Kullanıcılar Edge’in yavaş ve kullanışsız olduğunu belirterek, soluğu Chrome, Firefox ya da Opera gibi farklı internet tarayıcılarında alıyorlar. Ancak son gelen haberler şirketin pes etmeye niyetinin olmadığını ortaya koyuyor. Microsoft, Edge tarayıcısını altyapısını tamamen değiştirerek yeniden geliştireceğini duyurdu.

Edge Chromium Altyapısı ile Donatılıyor

Edge Chromium Altyapısı ile Donatılıyor

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Chrome, Opera gibi tarayıcıların açık kaynak kodlu Chromium altyapısına sahip olduğu biliniyor. Microsoft, Edge’nin makus talihini kırmak için tarayıcıyı Chromium altyapısı ile yeniden tasarlayacağını duyurdu. 2019 yılı içerisinde yeni altyapısı ile geliştirilecek olan Edge’in çok daha kullanışlı hale gelmesi bekleniyor.

Şu an geliştirme aşamasında bulunan yeni tarayıcı altyapısı ile mevcut pek çok sorunun çözülmesi amaçlanırken, özellikle uyumluluk sorunlarının giderilmesi bekleniyor. Microsoft’un yaptığı açıklama gösteriyor ki Edge, Windows işletim sistemlerinin içerisinde standart tarayıcı olarak bulunmaya devam edecek.

Microsoft Rekabeti Bırakmıyor

Microsoft Rekabeti Bırakmıyor

Chrome, Firefox, Opera gibi tarayıcıların gölgesinde kalan Edge, Microsoft tarafından rekabet edebilecek düzeye getirilmeye çalışılıyor. Edge tarayıcısı daha önce EdgeHTML altyapısı ile donatılmıştı. Bugün kadar bu altyapının sıkıntısını çeken Microsoft, Chromium altyapısı ile yepyeni bir yüze kavuşmuş olacak.

Şirket ayrıca Edge’i 2019 yılı içerisinde Mac işletim sistemleri tarafından da kullanılabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Mac kullanıcıları en son 15 yılın önce Internet Explorer’i kullanmıştı. Pek çok uzmana göre Edge, yeni Chromium altyapısı ile Mac kullanıcıları tarafından da beğeni toplayabilir. Önümüzdeki günlerde Microsoft’un konuyla ilgili daha detaylı açıklamalar yapması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum