Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Defender Akıllı Telefonları Korumaya Geliyor

Microsoft’un ilk olarak Windows için geliştirdiği Defender yazılımı artık iOS ve Android cihazlarını da koruyacak.
Microsoft Defender Akıllı Telefonları Korumaya Geliyor

ABD’li yazılım devi Microsoft çok sayıda ürün ve yazılımı ile dünya genelinde milyonlarca kişiye hizmet sağlıyor. Şirketin en büyük ürünü ise Windows işletim sistemi olmakta. Dünyanın büyük bölümünde kullanılan başlıca işletim sistemi olan Windows, sürekli yeni güncellemeler ve özellikler kazanmaya devam ediyor.

Son yıllarda akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber Microsoft’un bu mecradaki kullanıcı kitlesine yönelik projeler ortaya koyduğu biliniyor. Yazılım devi daha önce Windows 10 Mobile işletim sistemini geliştirmişti. Ancak bu yazılım iOS ve Android’in gölgesinde kaldı. Kullanıcılardan ilgi görmeyen Windows 10 Mobile işletim sisteminin fişi Microsoft tarafından çekildi.

Bilindiği üzere Microsoft’un Windows güvenliğini sağlamak amacıyla geliştirdiği Defender adlı yazılım mevcut. Eski adı Windows Defender olan uygulama daha sonrasında Microsoft Defender olarak karşımıza çıkmıştı. Yazılım devi bu servisini Windows harici platformlarda da kullanıma sunmak için çalışıyor. Daha önce Windows Defender, macOS için geliştirilmişti. Gelen son haber ise sırada iOS ve Android işletim sistemlerinin olduğunu gösteriyor.

Microsoft Defender Mobil Cihazlara Geliyor

Microsoft Defender Mobil Cihazlara Geliyor

Microsoft Defender yüklü olduğu işletim sistemleri üzerinde tam koruma sağlayacak şekilde geliştiriliyor. Yazılım devinin bu korumasını iOS ve Android platformlarına getirmek istediği ortaya çıktı. Şirket ayrıca Linux için de Microsoft Defender sürümü geliştiriyor. Apple’ın iOS işletim sisteminde herhangi bir antivirüs programının kullanılmasına izin vermiyor. Microsoft Defender’in bu alanda nasıl geliştirileceği ise merak konusu.

Ancak büyük değişiklikler olması bekleniyor. Android için çok sayıda antivirüs hizmeti veren uygulama bulunuyor. Microsoft açıklamasında mobil cihazlar için geliştirdiği Defender yazılımının kişilerin kullanıcı adı, şifre ve hesap bilgilerini koruyacağını belirtiyor. Kimlik avı saldırılarının son dönemde hızla arttığı biliniyor. Microsoft açıklamasında bu uygulamasını ilk olarak kurumsal işletmelere ve şirket çalışanlarına sunacağını belirtiyor.

İlerleyen günlerde ise tüm kullanıcılar için Microsoft Defender koruması kullanılabilir durumda olacak. ABD’li şirketin mobil cihazlara yönelik ilgisinin artarak devam ettiği görülüyor. Ancak bugüne kadar elde edilmiş net bir başarıdan söz etmek zor. Masaüstü platformunun büyük bölümünü elinde tutan Microsoft’un önümüzdeki süreçte mobil cihaz kullanıcılarını ilgisini ne kadar çekeceği merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum