Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Uzun Süredir Atıl Durumda Olan Hesapları Kapatmaya Hazırlanıyor

Microsoft bünyesinde çeşitli uygulamalar aracılığı ile çok sayıda hesap bulunuyor. Şirket bu hesaplar arasından uzun süredir kullanılmayanları, açılmamak üzere kapatacağını duyurdu.
Microsoft Uzun Süredir Atıl Durumda Olan Hesapları Kapatmaya Hazırlanıyor

Yazılım devi Microsoft, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak biliniyor. Teknoloji devinin bünyesinde pek çok farklı uygulama bulunuyor ve bu uygulamaların büyük bölümü çevrimiçi hizmet veriyor. Microsoft’un çatısı altında bulunan platformlarda sayısı milyara yakın kullanıcı hesabının varlığından söz edebiliriz.

Bu hizmetler arasında Skype, Outlook, Hotmail, Xbox gibi pek çok farklı platform yer alıyor. Çok uzun yıllara dayanan bu platformlarda geçmişten bu yana sayısız kullanıcı hesabının açıldığını söyleyebiliriz.

Dolayısıyla yıllar içerisinde sayısız kullanılmayan hesabın varlığı kaçınılmaz oluyor. Şirket bu durumu ortadan kaldırmak adına yeni bir karar aldı. Yapılan açıklama ile 2 yıldan fazla erişim sağlanmayan kullanıcı hesapları otomatik olarak kaldırılacak.

Kullanılmayan Hesaplar Kapatılıyor

Kullanılmayan Hesaplar Kapatılıyor

Microsoft’un bünyesindeki platformlarında milyonlarca hesabın uzun süredir kullanılmadığı tahmin ediliyor. Bu hesapların bir kısmı kullanıcılar tarafından kaderine terk edilirken, pek çoğunun ise şifreleri unutulmuş durumda. Bu hesaplar vasıtası ile başka sitelere üyelik oluşturanların olduğu da biliniyor.

Ancak söz konusu hesaplara 2 senedir erişim sağlanmıyor ise kapatılacak ve dolayısıyla üçüncü tarafta pek çok üyelik tehlikeye girebileceği tahmin ediliyor. Microsoft yeni uygulamanın 30 Ağustos tarihinden itibaren aktif olacağı ve atıl durumda olan hesapların ortadan kaldırılacağını duyurdu. Bununla beraber bazı hesaplar var ki bu uygulamanın dışında kalan bazı hesaplar da mevcut.

Bazı Hesaplar Muaf Olacak

Bazı Hesaplar Muaf

Microsoft, 2 yıl atıl durumda olan hesaplarını fişini çekeceğini duyurdu ancak bu uygulamadan muaf olacak hesapların olduğunu da açıklamasına ekledi. 30 Ağustos’ta başlayacak uygulamaya rağmen kimi hesapların uzun yıllara rağmen kapatılmayacağı belirtildi. Hesabın bağlı olduğu aktif bir abonelik varsa ya da bu hesap yardımı ile ürün alma işlemi yapıldıysa Microsoft’un yaptırımından muaf olacak.

Bununla beraber bazı hesaplarda para bulunabiliyor. Microsoft bu hesaplar üzerinde de herhangi bir yaptırım uygulamayacak. Sektörün en köklü şirketlerinden biri olan Microsoft’ta tahmin edersiniz ki sayısız kullanıcı hesabı bulunuyor. Şirketin gereksiz hesapları temizlemek istemesinde başlıca sebep hiç kuşkusuz sunucularında yer açmak olacaktır.

Microsoft gibi dev bir platformda böyle büyük bir temizlik yapılırken, arada kullanılan hesapların kaynamaması gerekiyor. Eğer uzun süredir kullanmadığınız bir hesabınız varsa giriş yapmanızda fayda var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum