Paylaşım

Microsoft Son Reklam Filminde Apple iPad’e Sert Göndermede Bulundu

 

Yazılım devi Microsoft, hazırladığı son reklam filmi ile Apple’ın tablet segmentindeki ürünü iPad’e sert bir gönderme yaptı. Şirket hazırladığı reklamda iPad tabletlerin hiçbir şart altında bilgisayarlar ile yarışamayacağını vurgularken, iPad’lerin çocukların kullanması gerektiğini belirtti. Reklamda küçük bir kız çocuğu ile büyükannesi teknoloji mağazasındaki muhabbetine dikkat çekiliyor.

Küçük kız büyükannesine ‘Büyükanne, bana iPad alma. 6 yaşındayken güzeldi ama ben artık 10 yaşındayım. Benim artık büyük hayallerim var, bu yüzden gerçek bir bilgisayara ihtiyacım var.’ şeklinde söylediği şarkı ile iPad’in küçük çocuklara göre olduğu göndermesinde bulunuyor. Apple her ne kadar iPad’lerin bilgisayarlar ile aynı güce sahip olduğunu iddia etse de Microsoft, bu görüşe katılmıyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple, hazırladığı reklam filmi ile iPad Pro’nun neden kişisel bilgisayar olması gerektiğini 5 madde ile özetlemişti. Microsoft ise halen bilgisayarların tablet cihazlara göre daha üstün performansa sahip olduğunu iddaa ediyor. Son yıllarda teknoloji şirketlerinin birbirlerine göndermeler içeren pek çok reklam filmine tanık oluyoruz. Microsoft’un sert göndermesine Apple’dan herhangi bir cevap gelecek mi merak konusu.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın


Bunu okuyan bunları da okur