Yatırım yapmaya başla!

Michael Phelps, Köpekbalığına Burun Farkıyla Yenildi!Gelmiş geçmiş en başarılı olimpik yüzücü olan Michael Phelps, beyaz köpekbalığı ile yüzme yarışına girmeye karar verdi. Tamı tamına 28 Olimpiyat madalyasına sahip olan ABD’li yüzücü Michael Phelps, “Köpekbalıkları Haftası” için düzenlenen programın baş kahramanlarından bir tanesiydi.

Dünyanın en hızlı yüzen insanın, beyaz köpekbalığı simülasyonu ile yapmış olduğu bu yarış, kelimenin tam anlamıyla nefesleri kesti. Normal bir insan suyun içerisinde en fazla 8 km/s hıza ulaşabilirken, köpekbalıkları ise tam 5 katına, yani 40 km/s hıza çıkabiliyorlar.

Ancak bu kez denizlerin ve okyanusların güzide avcısının karşısında rekortmen bir yüzücü vardı. Ayaklarına biyonik bir kuyruk takan Phelps, 100 metreyi önceki yarışlarında 47.51 saniyede görmüştü. Fakat işlerin kızıştığı bu yarışta rekor zamanını 38.1 saniyeye indiren Michael Phelps, sadece 2 saniye farkla zirveyi beyaz köpekbalığına kaptırdı.

Yarışın ardından ise “köpekbalığını gördükten sonra, onu yenebilmek için çok az şansı olduğunu” düşünen Phelps, yarışın kaybedeni oldu. Discovery Channel tarafından düzenlenen etkileyici bir köpekbalığı simülasyonunun ve dünyanın en hızlı yüzücüsünün yarışı son bulmuş olsa da rekor denemeleri devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum