Paylaşım

Michael Phelps, Köpekbalığına Burun Farkıyla Yenildi!

 

Gelmiş geçmiş en başarılı olimpik yüzücü olan Michael Phelps, beyaz köpekbalığı ile yüzme yarışına girmeye karar verdi. Tamı tamına 28 Olimpiyat madalyasına sahip olan ABD’li yüzücü Michael Phelps, “Köpekbalıkları Haftası” için düzenlenen programın baş kahramanlarından bir tanesiydi.

Dünyanın en hızlı yüzen insanın, beyaz köpekbalığı simülasyonu ile yapmış olduğu bu yarış, kelimenin tam anlamıyla nefesleri kesti. Normal bir insan suyun içerisinde en fazla 8 km/s hıza ulaşabilirken, köpekbalıkları ise tam 5 katına, yani 40 km/s hıza çıkabiliyorlar.

Ancak bu kez denizlerin ve okyanusların güzide avcısının karşısında rekortmen bir yüzücü vardı. Ayaklarına biyonik bir kuyruk takan Phelps, 100 metreyi önceki yarışlarında 47.51 saniyede görmüştü. Fakat işlerin kızıştığı bu yarışta rekor zamanını 38.1 saniyeye indiren Michael Phelps, sadece 2 saniye farkla zirveyi beyaz köpekbalığına kaptırdı.

Yarışın ardından ise “köpekbalığını gördükten sonra, onu yenebilmek için çok az şansı olduğunu” düşünen Phelps, yarışın kaybedeni oldu. Discovery Channel tarafından düzenlenen etkileyici bir köpekbalığı simülasyonunun ve dünyanın en hızlı yüzücüsünün yarışı son bulmuş olsa da rekor denemeleri devam edecek gibi görünüyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur