Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Potanın Efsanesi Michael Jordan ve Servet Değerindeki Ayakkabıları

Basketbol oyuncusu Michael Jordan, 71 bin dolarlık ayakkabılarıyla gündemde. İşte Jordan’ın Chicago Bulls&Los Angeles Lakers maçında giydiği ayakkabılar;
Potanın Efsanesi Michael Jordan ve Servet Değerindeki Ayakkabıları
Son Güncelleme: 
Yorum

Hatırlarsanız, daha önceki yazılarımızda da bazı değerli eşyalar toplayan insanlar veya koleksiyon tutkunları hakkında size bilgiler sunmuştuk. Birazdan hakkında konuşacağımız konu da ünlü isimlerin değerinden çok fazla fiyatlara satın alınan eşyaları hakkında. Hemen bu durumu örneklersek; mesela bir ünlünün giydiği standart kalitede bir deri ceketin 5 katı fiyata satılması gibi. Yani ünlülerin hayranları, onların özellikle giyilmiş eşyalarına karşı belki de anlamlandırılamayan bir şekilde sempati hissediyorlar ve bu da sıradan ürünlerin münazara gibi sergilere çıkarılarak uçuk fiyatlara satılmasını sağlıyor.

Birazdan sizlere bahsedeceğimiz ünlü isim ise eski basketbol oyuncusu Michael Jordan! Aslında asıl konumuz tam olarak da ünlü basketbolcu sayılamaz, nitekim Jordan’dan ziyade basketbolcunun bir eşyası olan spor ayakkabıları hakkında konuşacağız. İsterseniz sizleri daha fazla bekletmeden hemen konumuza giriş yapalım.

Potanın efsane ismi Michael Jordan ve pahalı ayakkabıları sizlerle:

Chicago Bulls&Los Angeles Lakers Maçında Giydiği Ayakkabılar

71.000 Dolar

Chicago Bulls ve Los Angeles Lakers Maçında Giydiği AyakkabılarMichael Jordan’ın neredeyse 30 yıl önceki çaylaklık döneminde giydiği Nike Airlar, basketbolcunun ikinci en pahalıya satılan ayakkabısı olup, tam 71.000 dolar karşılığında yeni sahibinin olmuştur. Bununla birlikte ünlü oyuncuya bu kadar değer veren hayranının kim olduğunu bilemiyoruz, ancak Jordan’ın giyilmiş eski bir çift ayakkabısına bu kadar para verebildiğine göre onun oldukça varlıklı birisi olduğunu tahmin ediyoruz.

71.000 dolar ödenerek satın alınan bu ayakkabılar, nerdeyse 30 yıl önce yapılan Chicago Bulls ve Los Angeles Lakers maçında ünlü oyuncu tarafından giyilmişti. Maçın sonunda ise Michael Jordan’ın yanına gelen Khalid Ali isimli bir top toplayıcı çocuk, basketbolcuya ayakkabılarını ünlünün imzası ile birlikte verip veremeyeceğini sormuş; Michael Jordan da çocuğun bu ricasını geri çevirmemişti. Soyunma odasında çıkardığı ayakkabılarının üstüne imzasını atarak küçük hayranına Nike Airları hediye etmiş.

NBA Finalleri’nde Giydiği Ayakkabılar

104.800 Dolar

NBA Finalleri'nde Giydiği AyakkabılarÜnlü basketbolcunun en pahalıya satılan ayakkabıları ise 71.000 doların üzerine çıkan fiyatıyla gerçekten oldukça pahalı olup tam 104.800 dolar karşılığında satılmış. Bir açık arttırma vesilesiyle satışı yapılan ayakkabılar, 8 Nisan 2015 ila 25 Nisan 2015 tarihleri arasında sergilenmiştir. Nihayetinde sonuçlanan satışta; ünlü oyuncunun 1997 yılında oynanan NBA Finalleri’nde giydiği meşhur ayakkabılarını bu kadar para ödeyerek alan kişinin kim olduğu bilinemiyor. Ancak kuşku götürmeyen bir gerçek var ki o da Michael Jordan’ın ayakkabılarının gerçekten sıkı bir takipçisi tarafından alınmış olduğudur.

Hepimiz biliriz, bazı isimler vardır oynadığı spor dalıyla bütünleşen. Şüphe yok ki Michael Jordan’da onlardan biri! Kariyeri başarılarla dolu yıldız isim, dünyada birçok basketbol severe ilham kaynağı olmuştur. Ne dersiniz siz böyle bir ücreti ünlü oyuncunun ayakkabıları için verir miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu