Yatırım yapmaya başla!

Michael Cohen Yalanlarıyla, Beyaz Saray Tarafından “Utanç Verici Bir Mahkum” Olarak Nitelendirildi!

ABD Başkan'ı Donald Trump'ın Eski Avukatı Michael Cohen, iddiaları ile geçmişte söylediği yalanlar tablosunu hatırlatırken; Beyaz Saray tarafından "Utanç Verici Bir Mahkum" olarak değerlendirildi.
Michael Cohen Yalanlarıyla, Beyaz Saray Tarafından “Utanç Verici Bir Mahkum” Olarak Nitelendirildi!

Başkan Trump’ın eski avukatı Michael Cohen, Başkan Donald Trump’ın 2016 kampanyasında WikiLeaks’in Demokratik e-postaları bırakma planları hakkındaki bilgisini içeren (Amerikan istihbarat ajanslarının Rus bilgisayar korsanları tarafından çalındığını ve web sitesine verilen e-postalar dahil olmak üzere) ve diğer bazı iddialarla gündemde.

Bay Cohen Meclis Gözetim Komitesinin önündeki ifadede, 2016 seçimlerinde Bay Trump’la cinsel ilişkide bulunduğunu iddia eden iki kadına düzenlediği hush-money ödemelerine katıldığı tarihe kadar en ayrıntılı hesabını sunacağı belirtiliyor.

Cohen, 2016 seçimlerinden önceki haftalarda 130.000 dolar ödediği Stephanie Clifford’a atıfta bulunarak, onunla ilişkisi olan yetişkin bir film yıldızına gerçekleşen ödemeyi gündeme getirdi. Ayrıca Bay Trump’ın kendisini, kampanyasını olumsuz yönde etkileyebilecek herhangi bir paranın izlenmesini önlemek için kişisel fonlarını kullanmaya yönlendirdiğini de ifade edeceğine değiniliyor..

130 Bin Dolarlık Ödeme Gündemi

Eski Avukat'ın İddialarına Göre 130 Bin Dolarlık Ödeme!Michael Cohen’in, komiteye Sayın Trump tarafından 1 Ağustos 2017 tarihli kişisel banka hesabı üzerinden imzalanan 35.000 dolarlık bir çek göstereceği (Bay Cohen’in Bayan Clifford’a 130.000 dolarlık ödeme için geri ödeme olarak aldığı aylık taksitlerden biri.) ve çekin, Başkan Trump’ın kendisine ödediği 11 taksitten biri olduğunu ifade etmesi, konuşma öncesi alınan bilgilerde dikkat çeken hususlar arasında yer alıyor.

Bay Cohen’e yapılan ödemeler, Trump Organizasyon Şefi Mali Sorumlusu Allen Weisselberg’in yasal ücretler olarak nitelendirilmesine karşın; federal savcılar, aylık faturaların Bay Cohen’in sağladığı herhangi bir yasal hizmete bağlı olmadığını belirtti.

2016 seçimlerinden sonra Weisselberg, Cohen’in Bayan Clifford’a ilgili gelir vergilerini karşılamak için ödediği ücretin iki katını ödemesine izin verdi ve bunun yanı sıra 60.000 $ bonus eklediğini söyledi.

2016 Seçim Kampanyası ve Hillary Clinton Çalışmaları

2016 ABD Seçimleri ve Cohen İfadeleriCohen’in, Bay Trump’ın WikiLeaks’in 2016 kampanyası sırasında Demokratik e-postaları bırakma planlarını önceden bildiğini de iddia etmesi konuşulan diğer ayrıntı oluyor. Bay Cohen, kampanyasının gayrı resmi bir danışmanı olan Roger Stone’un, Temmuz 2016’daki telefon görüşmesinde Sayın Trump’a WikiLeaks kurucusu Julian Assange görüşmelerinin birkaç gün içinde telefondan çıktığını ve Hillary Clinton’ın kampanyasına zarar verecek büyük bir e-posta dökümünün varlığından bahsedeceği de beklentiler arasında bulunuyor.

Stone, geçen ay yedi sayılı iddianameyle suçlandı; iddiaya göre Stone, Başkan’ın kıdemli kampanya yetkililerine Haziran 2016’nın başlarında WikiLeaks’in Bayan Clinton’a zarar veren belgelere sahip olduğunu bildiğini söyledi. Bay Stone suçsuz olduğunu iddia etti ve web sitesinin planları hakkında önceden bilgisi olmadığına değindi.

Cohen’in ayrıca, 2011-2013 yılları arasında, Trump’ın Deutsche Bank AG’ye (uzun süredir borç veren) Buffalo Bonoları satın alma kredisini sormak için söylediği bazı özel mali açıklamaları kamuoyuna açıklamayı planladığı belirtiliyor. (Erişilen bilgilerin ise açılış konuşmasının kopyası olduğu yorumlanıyor.)

Eski Avukat’ın Yeni İfadeleri, Yalan Senaryolarını Hatırlatıyor!

Avukatın İddiaları, Eski Yalanlarını Hatırlatan Bir Tablo ÇizdiCohen, Bay Trump’ın zaman zaman emlak vergisi ödemekten kaçınmasının da dahil olmak üzere, ticari ve kişisel amaçlarla net değerini şişirdiğini veya düşürdüğünü iddia edeceği mali tablolar, Bay Cohen’in ifadesine aşina bir kişiye göre, Bay Trump’ın muhasebecisi tarafından geliştirilmiş. Ancak bu açıklamalar ile ilgili söylentiler herhangi bir resmiyet ya da somut delil teşkil etmiyor.

Salı sabahı, Bay Cohen Senato İstihbarat Komitesi ile kapalı kapılar ardında bir araya geldi. Neredeyse dokuz saat süren duruşmadan sonra, Çarşamba günü “sesinde” hikayesini anlatmayı dört gözle beklediğini söyleyerek “rekoru temizleme ve gerçeği söyleme” fırsatını takdir ettiğini ve “Amerikan halkının tam olarak kimin doğru söylediğine karar vermesine izin vereceğim” dedi.

Avukat Michael Cohen’in ifadesi, Başkan tarafına iddia edilen çok sayıda yanlış yönlendirmeyi kapsayacağı yorumlanıyor. Bay Cohen, Başkan Trump’ın kendisine yaptığını söylediği ırkçı yorumları açıklaması beklenirken, konuşmada Donald Trump’ın “Siyah insanların ona asla oy vermeyeceğini çünkü çok aptal olduklarını söyledi” sözlerinin olduğuna değiniliyor.

Beyaz Saray Açıklamasında Cohen’in “Utanç Verici Bir Suçlu Olduğu” Söylendi

Utanç Verici Mahkum Nitelemesi!Ocak 2018’de Cohen’in Bayan Clifford’e ödemesini bildirmesinden sonra federal savcılar, Bay Cohen’in faaliyetlerini araştırdı; evine, otel odasına ve ofisine baskın düzenlendi ve kampanya yapıp yapmadığını da dahil olmak üzere Trump Örgütü’nün ticari uygulamalarını araştırmaya başladı (finans ihlalleri). Konuya hakim kişilerin açıklamalarına göre ABD Manhattan’dan avukatlık bürosunun öncülüğünde Trump Organizasyon soruşturması devam ediyor.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sarah Sanders, Michael Cohen’i “utanç verici bir suçlu” olarak nitelendiren açıklamada, daha önce Kongreye yalan söyleyip yanlış beyanlarda bulunma suçunu kabul ettiğini belirtti. (“Ne yazık ki, bu hafta Kongre’den önceki senaryondan daha fazlasını bekleyebiliriz. Herkesin Cohen gibi mahkum bir yalancıya söz vermesi ve onun yalanlarını yaymak için başka bir fırsat verdiğini görmesi acıklı bir şey olur.” Sarah Sanders)

Duruşma, Cohen’in Başkan Trump’ın görevdeyken bir suç işlediğini ilk kez işaret edecek. Her iki kadına ödemeler, 2016 başkanlık seçimlerinden önceki haftalarda yapılırken Trump, gazetecilerin Bay Cohen’in Bayan Clifford’a ödemesini müteakiben geri ödemesi ve onun hakkında konuşup görüşmesi hakkında olası bilgileri sorularla karşılaştı. Sayın Cohen, içeriğin Ocak 2018’de varlığını ilk kez bildirdikten sonra ödemeyi gizlemeye çalıştı.

İddiaların Reddi ve Cohen’in Cezai Gündemi

Cohen Dava Süreci, İddiaların Reddi ve Ceza GündemiBaşkan, kadınlarla cinsel ilişkide bulunmayı reddetti ve Bay Cohen’e yapılan ödemeleri düzenlemesini emretti. Aralık ayında, ilk kez New York’taki federal savcılar, Başkanı’nın Trump’ın hush ödemelerinde kilit bir rol oynadığını iddia ederek kabul ettiği mahkeme belgelerini “Bireysel-1” olarak nitelendirdi.

Michael Cohen, vergi kaçakçılığı, bir bankaya yanlış beyanda bulunma ve Kasım ayında bir defa yalan söyleme suçu da dahil olmak üzere Ağustos ayında sekiz federal suçtan, suçlu bulundu. Çarşamba günü yaptığı açıklamada işlenen suçlarla ilgili çelişkilerini ifade etmesi ve hatalarını kabul etmesi beklenirken. Cohen’in 6 Mayıs’ta üç yıl hapis cezasına başlaması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum