Yatırım yapmaya başla!

Michael Cohen Af Gündemi, Paul Manafort ve Don McGahn Gelişmeleri!

ABD Başkan'ı Donald Trump'ın eski avukatı dava süreci devam ederken, gelişmelere bakış ve avukatın iddialarına yönelik finansal ihlallerin araştırmaları.
Michael Cohen Af Gündemi, Paul Manafort ve Don McGahn Gelişmeleri!

Konuya hakim kişilerin yaptığı açıklamalara göre, federal ajanların Nisan ayında Michael Cohen’in mülklerine baskın yaptıktan sonra, bir affedilme ihtimalinin gündeme geldiği söylendi.

Meclis Yargı Komitesi tarafından Pazartesi günkü belge taleplerine göre, Başkan’ın şu anki avukatlarından biri ve Sayın Cohen de dahil olmak üzere onlarca Trump çalışanına yapılan belge taleplerine göre, bu taraflar arasındaki görüşmeler şimdi kongre araştırmacıları tarafından incelenmekte.

Sayın Cohen’in avukatı Stephen Ryan’ın, Federal Soruşturma Bürosu’nun Bay Cohen’in evine, ofisine ve otel odasına baskından sonraki haftalarda Bay Trump’ın eski avukatına yönelik affedilme ihtimallerinin tartışıldığı gündemi dikkat çekti. Tartışmalar, Ryan’ın avukat müvekkil tarafından korunup korunmadığını belirlemek için, Michael Cohen’in mülkünden ele geçirdiği dosyaları incelemek üzere Başkan Trump’ın avukatları ile birlikte çalıştığı sırada gerçekleşti.

Af İstemediğini Söyleyen Cohen!

Michael Cohen Başkan'dan Af İstemediğini Söylemişti!Jay Sekulow, Rudy Giuliani ve Joanna Hendon da dahil olmak üzere avukatların, o zamanlar affedilme fikrini reddettiğini söylediler. Bay Ryan’ın, Trump Örgütü’nün dış avukatı Alan Futerfas ve şirketin genel danışmanı Alan Garten ile ilgili bir af konusunu gündeme getirdiğini ifade etti. Ryan, eğer Bay Cohen affedilemezse, Cohen’i soruşturan Manhattan ABD avukatlık bürosundan gelen savcılarla işbirliği yapılabileceği izlenimi yarattı.

Michael Cohen geçen hafta Meclis Gözetim Komitesi’nden önceki ifadesinde, “Bay Trump’tan asla bir af istemedim ya da kabul etmedim” demişti. Avukatlar, Bay Giuliani’ye müşterileri için bir başkanlık affı hakkında yaklaştığında, “Her zaman aynı cevabı veririm, Başkan şu anda herhangi bir kişi olarak düşünmeyecek ve kimse onun herhangi bir olduğunu düşünmemelidir!”dedi. Başkan’a atıfta bulunarak, avukatlara da söylediğini söyledi, “Gelecekte ne olursa olsun, bu onun ayrıcalığı.” Bay Giuliani, “Cohen’i temsil edenlerin olduğunu söyleyebilirim” diyerek bazı müşterileri için kendisine sorduğunu söylediği birkaç avukat arasında olduğunu söyledi.

Belge İncelemeleri ve Finansal İhlal Araştırmaları

Belge İncelemelerinde Finansal İhlallerin Araştırılması Devam EdiyorBelge incelemesi tamamlandıktan sonra, Sayın Cohen yeni bir avukat tuttu ve bir ABC News röportajında ​​“ilk sadakatinin” ailesine ve ülkesine olduğunu söyleyerek Başkan ile halka açık bir şekilde ifadele kullandı. O zamandan beri, Manhattan’ın avukatlık bürosundaki soruşturmacılarla, şu anda Başkan’ın emlak şirketi olan Trump Örgütü’nü araştırıldığı belirtildi. Bay Trump’ın veya ortaklarının katılıp katılmadığını soruşturan özel bir danışman olan Robert Mueller’in bürosunda konuşuldu. (Rusya ile birlikte 2016 ABD Başkanlık kampanyası gündemde. Bay Trump’ın görüşmeyi, Rusya’nın ise karışmayı reddettiği belirtiliyor.)

Geçen hafta Meclis Gözetim Komitesinin önündeki ifadesinde, Bay Cohen en son iletişimlerini Bay Trump veya Başkan adına görev yapan herhangi biri ile görüşemediğini belirtmişti. “Ne yazık ki, bu konu aslında şu anda New York Güney Bölgesi tarafından araştırılmakta olan bir konu.” demişti.(Güney Bölge sözcüsünün ise yorum yapmaktan kaçınması dikkat çekti.)

Ağustos ayında Cohen, 2016 seçimleri sırasında Bay Trump’la cinsel ilişkide bulunduğunu iddia eden iki kadına hush-money ödemeleri düzenlemek için yapılan iki kampanya (finans ihlali de dahil olmak üzere) sekiz ayrı suçlamada bulunmuştu. İddia, duruşma sırasında Bay Trump’ın ödemeleri koordine ettiğini ve yönettiğini söyledi. Bay Cohen, Kasım ayında Kongre’ye yalan söylediği dokuz suçlamada, suçunu kabul etti. Aralık ayında, ilk kez New York’taki federal savcılar, Başkan’ı doğrudan ödeme planına dahil etmişti. O ay, Bay Cohen 6 Mayıs’tan itibaren üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Paul’a Olanlar Üzücü!

Donald Trump Paul Manafort'a Üzücü Dedi!Kongre araştırmacıları, Sayın Cohen ve Başkan için avukatlar arasındaki görüşmeler hakkında bilgi istediler. Bay Sekulow’un da dahil olduğu, Pazartesi günü Trump çalışanına gönderilen düzinelerce mektupta, eski Beyaz Saray avukatı Don McGahn ve Bay Cohen eski Trump kampanya başkanı Paul Manafort ve eski ulusal güvenlik danışmanı Mike Flynn için “olası kişiler” ile ilgili belgeler arandı. Eski federal savcılara göre, Başkan’ın affedilme ihtimaline karşı birisini cezai soruşturmada savcılara yardım etmekten caydırmak gibi bir durumu tehlikeye atılması, tanıkların tahrik edilmesine veya engellenmesine dair sonuçlar doğurabilir.

Anayasa, Başkana gözden geçirilemez bir muafiyet yetkisi veriyor. Bazı davalarda mahkemeler, Kongre’nin bile Başkan’ın cezaları affetme ya da cezalandırma yetkisine sınırlama getiremediğini tespit etti. Başkanlar geleneksel olarak, çoğu talebin Adalet Bakanlığı’ndaki özel bir ofisten geçmesi konusunda ısrar ederek affedilme ve nezaket sürecini depolitize etmeye çalıştılar. Ancak Bay Trump, gerekli olduğunu düşündüğü zaman geleneksel Adalet Bakanlığı incelemesinden geçmeye istekli olduğunu göstermişti.

Donald Trump’ın, özel danışmanı Robert Mueller ve New York federal savcıları tarafından araştırılan eski yardımcılarının affedilmesini defalarca reddetti. (Kasım ayı ve Ağustos’ta sahtecilikle suçlanan, Eylül ayında mahkum olan Manafort’u af edip etmeyeceği sorulmuştu.) Diğer iki federal suçlu olduğunu söyleyen Trump, “Paul’a olanların çok üzücü” olduğunu söylemiş, onu affetmeyi teklif etmedim,“Masadan hiçbir şey çıkarmıyorum.” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum