Yatırım yapmaya başla!

Michael Bloomberg’den Paris İklim Anlaşması’na 4.5 Milyon Dolarlık Bağış!

Michael Bloomberg, ülkesinin sorumluluğunu yerine getirmek için Paris İklim Anlaşması'na 4.5 milyon dolar bağışta bulundu. Detaylar aşağıda...
Michael Bloomberg’den Paris İklim Anlaşması’na 4.5 Milyon Dolarlık Bağış!

İş dünyasının ünlü isimlerinden Michael Bloomberg, iklim değişikliği ile savaşmak için Birleşmiş Milletler’e 4.5 milyon dolarlık bağış yapacağını duyurdu. Eski New York Belediye Başkanı olarak da tanınan Bloomberg’in bu açıklaması tüm dünyada ses getirirken, söz konusu bağışın arkasındaki nedenler de büyük yankı uyandırdı.

Çünkü ünlü isim, 4.5 milyon dolarlık bağışla ABD’nin Paris İklim Anlaşması’ndaki finansal yükümlülüğünü azaltmak istediğini belirtti. Ayrıca geçen yıl Paris İklim Anlaşması’ndan çekilme kararı alan Donald Trump’ın bu konudaki politikasını değiştirmesini umut ettiğini söyledi.

Eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Pazar günü yaptığı açıklamada ABD’nin Paris İklim Anlaşması’ndaki yükümlülüğünü karşılamak amacıyla bağış yapacağını duyurdu.

Eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg Anlaşmadan çekilen ABD’nin finansal yükümlülüğünü azaltmak amacıyla 4.5 milyon dolar bağışlayacağını dile getiren Michael Bloomberg: “Amerika bir taahhütte bulundu ve eğer hükümet görevini yerine getirmeyecekse hepimizin sorumluluğu üstlenmesi gerek” dedi.

“Ben bunu yapabilirim, onlara federal hükümet adına bir çek göndereceğim” sözleriyle dikkat çeken Bloomberg, ayrıca Trump’ın fikrini değiştirmesini umut ettiğini belirtti.

Michael Bloomberg Paris İklim Anlaşması'na 4.5 Milyon Dolarlık Bağış 4.5 milyon dolarlık bağışından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi icra direktörü Patricia Espinosa: “Bloomberg Philanthropies’in bu cömert katkısını; birlikte çalışma ihtiyacımızın anlaşılması ve iklim değişikliğine verdiğimiz yanıtın hızlandırması olarak memnuniyetle karşılıyorum” dedi.

Diğer taraftan; Bloomberg Paris İklim Anlaşması’na olumsuz bakmasına rağmen Donald Trump’ın fikrini değiştireceğini düşündüğünü belirtmeyi de ihmal etmedi.

Donald Trump Paris İklim Anlaşması Konusunda Fikrini Değiştirecek mi?Amerika’nın sorunun bir parçası ve çözümün büyük bir parçası olduğunu belirten Bloomberg, gerekenin yapılarak dünyanın olası bir felaketten kurtarılması gerektiğini ifade etti.

Diğer milletler için konuşamayacağını fakat Amerika’nın doğru olan şeyi yapması gerektiğini vurgulayan iş insanı, ülkesinin 2025’e kadar karbon emisyonlarını % 26 – 28 oranında azaltılmasına yardım edeceğine inandığını söyledi.

Neticede; Trump’ın Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekilmesine tüm dünya tepki göstermiş, Trump bu kararı nedeniyle çok eleştirilmişti.

Bloomberg, Donald Trump Paris İklim Anlaşması Konusunda Fikrini Değiştireceğine İnanıyor195 ülkenin yer aldığı anlaşmadan çekilme kararı alan Trump, Obama döneminde verilen sözlerin ülkenin ekonomisine zarar vereceğini söylemiş, anlaşmanın ABD için adil olmadığını öne sürmüştü. Ve yankıları devam eden karar, Bloomberg’in yaptığı bağıştan da anlaşılacağı üzere uzun süre daha konuşulacak gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum