Yatırım yapmaya başla!

MHP’den “Bitcoin Borsası Kuralım” Yorumu Geldi

TBMM'ye sunulan soru önergeleri sonrasında şimdi de MHP'den "bitcoin borsası kuralım" yorumu geldi. İşte detaylar;
MHP’den “Bitcoin Borsası Kuralım” Yorumu Geldi

Bitcoindeki dikkat çekici yükselişler, artık Türkiye’nin de gündeminde önemli bir yer teşkil ediyor. İlk olarak HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, 3 maddeden oluşan bir soru önergesini TBMM’ye sunmuştu. Ardından CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bir soru önergesi oluşturmuştu. Şimdi ise MHP’den bitcoin ile ilgili yorumlar geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Türkiye’de kripto paralarla ilgili yasal mevzuat çalışmalarına başlanması gerektiğini söyledi.

Ahmet Kenan Tanrıkulu Bitcoin Yorumu

Tanrıkulu hazırladığı raporda, dünyanın gerisinde kalmamak gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca “ülkemizde hizmet verecek bir bitcoin borsası ve bu alanı düzenleyen bir mevzuat ile pazarda ön alınabilecek,” görüşlerini dile getirdi.

Ahmet Kenan Tanrıkulu, dünyada 5,8 milyon kullanıcının kripto para kullandığına da raporunda yer verdi.

Dünyada 5,8 Milyon Kripto Para Kullanıcısı Var

Türkiye’de bitcoin tarzı kripto paralara olan ilginin ve müşteri sayısının gün geçtikçe arttığını belirtti. Şu anki mevzuatımızda kripto paralarla ilgili herhangi bir söylem bulunmadığına değinen Tanrıkulu, yasal işlemler için çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.

Kripto paraların vergi kaçırma, kara para aklama gibi yasadışı işler için kullanılmadığı sürece yasal olduğunu da sözlerine ekledi.

Kara Para Aklamak için Kullanılmazsa Yasal

Türkiye’de kripto paralarla alışveriş ve yatırım yapmanın, henüz suç kapsamında olmadığını dile getirdi. Aynı zamanda madencilik yaparak kripto para üretmenin de suç sayılamayacağına dikkat çekti.

Tanrıkulu, Türkiye’de bitcoin kabul eden eczane, market, inşaatçı, gözlükçü, otel ve perdeci olduğuna da dikkat çekti.

Türkiye'de Bitcoin Kabul Eden Yerler Var

Dün bitcoin vadelileri Cboe ile Wall Street’e giriş yaptı ve bu oldukça önemli bir başlangıç olarak görüldü. Çünkü Chicago merkezli opsiyon borsası, dünyanın önemli türev borsalarından birisi. Üstelik yapılan ilk işlemlerde yoğun bir ilgi görüldü ve uzmanlardan da olumlu yorumlar geldi. Bundan sonraki süreçte bitcoin ve diğer kripto coinler için nasıl bir süreç gelişecek, gerçekten merak uyandırıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum