Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metrelerce Yüksekte Unutulmaz Bir Deneyim: “Skylodge Adventure Suite”

Perulu bir şirket olan Natura Vive, Skylodge Adventure Suite isimli projeyle nefes kesiyor. Cam kapsül şeklinde gökyüzü evlerinin detayları aşağıda;
Metrelerce Yüksekte Unutulmaz Bir Deneyim: “Skylodge Adventure Suite”
Son Güncelleme: 
Yorum

Macera severler, dağcılar, hayatında unutulmaz bir deneyim yaşama cesareti olan tatilciler, kısacası adrenalin tutkunları! Bu yazı en çok da sizi ilgilendiriyor. Nefesinizi kesecek bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Birazdan anlatacağımız konaklama mekanı, mecaz anlamdan sıyrılıp gerçekten nefesinizi kesebilir. Zira yerden metrelerce yüksekte olunca, hele ki rüzgar da varsa; ciğerleriniz patlayacakmış gibi hissedersiniz. Eğer bu deneyim hoşunuza gittiyse artık siz boşluktan asla kopamazsınız!

Skylodge Adventure Suite KonaklamaNeden bahsettiğimi merak etmiş olmalısınız. Hemen her yerde görmeye başladığımız, son zamanların gözde ürünü cam kapsüllerden. Perulu bir şirket tarafından bu ürün, yerden metrelerce yükseklikte size eşsiz bir konaklama imkanı sunması için tasarlandı. Gökyüzü evleri olarak isimlendirebileceğimiz tasarım, oldukça da güvenli. Tamam, ilk baktığınızda size o hissi vermeyebilir; ama ayrıntılı incelediğinizde bize hak vereceksiniz. Ne dersiniz, etkileyici tasarımı daha yakından inceleyelim mi?

İşte karşınızda adrenalin tutkunlarına özel bir deneyim:

Skylodge Adventure Suite’de Adrenalin Dolu Eşsiz Bir Gün

Skylodge Adventure Suite - Natura Viveİsterseniz en baştan başlayalım. Perulu bir şirket olan Natura Vive, macera sever müşterilerini düşünerek yepyeni bir fikir ortaya koymuş. Skylodge Adventure Suite ismini verdikleri proje, mühendisler tarafından da uygun görülmüş. Peki, üç kelimeden oluşan bu terim ne demek? Natura Vive, Inkaların kutsal vadisi olarak da bilinen Cuzco Vadisi’ne cam kapsül şeklinde gökyüzü evleri yapmış. Eşsiz tasarımlarına ve konaklama hizmetine Skylodge Adventure Suite ismi verilmiş.

Bir gökyüzü oteli olarak da tanımlanabilecek cam kapsüller, sarp bir yamacın kenarında asılı duruyor. Yerden 120 metre yükseklikte olan kapsüllerin özellikleri ise şu şekilde belirtilmiş. 7.5 metre ene ve 2.5 metre yüksekliğe sahip kapsüller, havacılıkta kullanılan alüminyum malzeme ile üretilmiş. Hava koşullarına dayanıklı polikarbonat ile güçlendirilen kapsüllerde üç ayrı bölüme yer verilmiş. İki kişilik yatağın olduğu bölme, yeme-içme alanı ve banyo olmak üzere 3 kısma ayrılan kapsüllerden vadinin inanılmaz manzaralarına şahitlik edildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Skylodge Adventure Suite - Natura ViveÖzel hayatına düşkün olanlar için şunu da ekleyelim. İsterseniz perdelerinizi kapatabilir ve oldukça konforlu olan odanızın içinde rahatça hareket edebilirisiniz. Ancak tavan perdelerinizi kapatmamanızı önerebilirim, çünkü böylelikle cam tavanınızdan yıldızların aydınlattığı mükemmel gökyüzün keyfini çıkartabilirsiniz. Son 10 yılda oldukça ilerleme gösteren ekoturizm alanına örnek olabilecek kapsüllerin aydınlatması da güneş enerjisi ile çalışan LED lambalarla yapılıyor.

Peki, gökyüzü kapsülünüze nasıl ulaşılabileceğini biliyor musunuz? Perulu şirket bunun için de farklı imkanlar tanıyor. Eğer isterseniz dik yamaçtaki demir merdivenlerle kapsül yuvanıza tırmanabilirsiniz. Tabi buna cesaret edemeyenler için, bir de kapsüllere giden yürüyüş yolu yapılmış. Şirket adrenalini iliklerine kadar hissetmek isteyenleri de unutmamış. Onlar için de yakındaki bir alandan halatla tıpkı bir kartal gibi yuvalarına iniş yapmalarını önerebiliriz.

Skylodge Adventure Suite - Natura Vive2013 yılında açılan Skylodge Adventure Nest’in toplam kapasitesi 8 kişi olarak belirtiliyor. Sonuçta bu sıra dışı mekanda geçirilecek bir gecenin, paha biçilmez olacağını düşünüyorum. Düşünsenize, yerden metrelerce yüksekte dik bir yamaçta asılı duran cam kapsülün içerisindesiniz. Bacaklarınızda yaşayacağınız o tatlı uyuşuklukla tüm bedeninizi saracak adrenalini hayal edebiliyor musunuz? Ama durun, daha ertesi günden bahsetmedim!

Evet, rahat yataklarınızın içinde elinizi uzatsanız tutacakmışsınız gibi duran parlak yıldızların altındaki olağanüstü geceden sonraki sabahı diyorum. Kapsülünüzün camlarını açarak, içeriye dolan temiz dağ havası ile birlikte güne başlıyorsunuz. Sabah kahvaltısını, eğer biraz şanslıysanız kapsülünüzün üzerinde yapabiliyorsunuz. Buradaki şanstan kasıt tabi ki rüzgar!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu