Yatırım yapmaya başla!

Dünyaca Ünlü Metito, İnfo Grubu ile Birleşerek Büyük Başarılara İmza Atacak!

Dünyaca ünlü Metito, Türk kimya şirketi İnfo Grubu hisselerinin büyük bölümünü satın alarak şirketi bünyesine geçirdi.
Dünyaca Ünlü Metito, İnfo Grubu ile Birleşerek Büyük Başarılara İmza Atacak!

Küresel akıllı su yönetimlerine ilişkin çözümler getiren ve dünyada 46’yı aşkın ülkede faaliyet gösteren Metito, Türk kimya şirketi İnfo Grubu’nun hisselerinin büyük bir bölümünü satın aldığını duyurdu. 60 yıldan uzun bir süredir temiz ve güvenli suya erişimi amaçlayan Metito dünya genelinde milyonlarca insana hizmet veriyor.

Metito İcra Kurulu Üyesi Fady Juez, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen iş birliği imza töreninde bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu şirketin hisselerinin satın alınmasının Metito açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Türkiye’nin geçen zaman boyunca büyük bir değişim geçirdiğini söyledi.

Juez, Türkiye’nin enerji, altyapı, madencilik, turizm ve ulaştırma gibi farklı alanlara yatırım yapıp büyümeye destek sağlayan bir ülke konumunda bulunduğunu vurguladı.

Metito Fady JuezSürdürülebilir sağlıklı bir büyüme için temiz ve güvenilir su kaynaklarına ulaşımın önemine dikkat çeken Juez, bu noktada Metito ile İnfo Grubu’nun ortak amaçlar doğrultusunda güçlerini birleştirmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Türkiye pazarına girmekte olan Metito’nun yanında İnfo Grubu’nun büyüme odaklı önemli bir adım gerçekleştirdiğine işaret etti.

“Metito, 60 yılı aşkın küresel tecrübesi ve bilgi birikimini, uluslararası iş çevreleriyle bağlantılarını, en son teknolojilere erişim kapasitesi ve pazar istihbaratı alanındaki başarısını, Türkiye’de İnfo Grubu adıyla devam ettirecektir.” ifadeleriyle açıklamalarını sürdüren Juez, Metito’nun önde gelen hissedarları arasında Mitsubishi Grubu, Mitsubishi Heavy Industries ve Dünya Bankası kuruluşu Uluslararası Finans Kurumu’nun da yer aldığını bildirdi.

Metito’nun ünlü kimya şirketi İnfo Grubu’nu satın almasının özellikle İnfo’yu olumlu etkileyeceğinin altını çizen Juez, bu sayede daha güçlü bir rekabet ile Türkiye ve dünya genelinde önemli fırsatları elde edebileceğini aktardı. Uzun yılların getirdiği tecrübeye güvenen Juez, Metito’nun zaman içinde kazandığı küresel bilgi birikimini başarının formülü olarak gösterdi.

Juez, Metito’nun Türkiye pazarına girmesiyle birlikte Türklere sağlanan hizmet kalitesinin artacağını söyledi.

Türklere Sağlanan Hizmet Kalitesi ArtacakAçıklamalarını sürdüren Juez, İnfo Grubu’nun Metito için Türkiye’de kimyasallarla ilgili bir platform olacağını belirtirken, bununla yetinmeyip Türkiye’de daha farklı yatırım faaliyetleri gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Ardından Türkiye’nin yatırım açısından oldukça uygun bir pazar olduğunu belirtti. Pazara girmeyi hedefledikleri sektörler arasında mühendislik, tedarik, inşaat ve alternatif enerji çözümlerini örnek olarak gösterdi.

Juez’in açıklamalarının ardından konuşan İnfo Grubu kurucu ortağı Abdullah Uslu, 3000’i aşkın projesiyle dünyaca ünlü Metito ile iş birliği yapılmasının Türkiye’nin önemli ortaklıklara uygun potansiyeli olduğunu gösterdiğini öne sürdü. İnfo Grubu’nun 14 yıllık tecrübesiyle sistemlere kimyasal düzenlemelerin yanında su tasarrufu açısından da önemli faaliyetlerde bulunduğunu belirtti.

İnfo Grubu’nun çalışmalarından söz eden Uslu, 10 milyon metreküpü aşkın suyun geri kazandırılmasını sağladıklarını ve bunun yanında çok sayıda başarıya imza attıklarını dile getirdi. Ardından Metito ile yapılan iş birliğine değinerek 60 yıllık bir tecrübeyle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

İnfo Grubu Genel Müdürü Recep Özgen de Metito ile iş birliği yapılmasından son derece memnun olduğunu dile getirirken, bu durumu İnfo’nun elde ettiği başarısına ve üstün rekabetçi yeteneğine bağladı. 3000’in üzerindeki deneyimli personeli, dünya çapındaki ünü ve çok sayıda başarılı projesiyle Metito’nun İnfo Grubu’nun katkı ve yetenekleriyle birlikte daha üst seviyelere taşınacağını belirten Özgen, tıpkı diğer yetkililer gibi iki firmanın birleşmesinden oldukça mutluluk duyuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum