Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pay Satışı Açıklaması Yapan Metemtur’un Yatırımcıları Haziran’da %35 Kaybetti

Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan payların satışı tamamlanan Metemtur’un hisse senedi fiyatı ayı sert düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor.
Pay Satışı Açıklaması Yapan Metemtur’un Yatırımcıları Haziran’da %35 Kaybetti

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. rüçhan hakkı kullanımından sonra kalan payların satışı ve sermaye artırımı işlemi hakkında açıklamada bulundu. Kamuoyu açıklamasında 60 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanı içinde 18 milyon TL olan çıkarılmış sermayenin iki katı artırıldığı ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun 20.05.2021 tarihli kararıyla onaylandığı bildirildi.

Tamamı nakit karşılığı %200 artışla 36 milyon TL olan sermaye miktarı 18 milyon TL’den 54 milyon TL’ye yükseltildi. 15 günlük yeni pay alma haklarının kullandırılması süresinin ise 23.06.2021 tarihinde tamamlandığı belirtildi.

Yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan 29.863,910 TL nominal değerli payların satışının tamamlandığı açıklandı. Borsa Birincil Piyasa’da yapılan satış işleminin dün başlayıp bittiği söylendi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında, “Sermaye artırım sürecinde 53.970.136,09 TL’si mevcut ortaklarımızın yeni pay alma hakkı kullanımından, 182.463 TL’si ise 29.863,910 TL nominal değerli payların 6,11 TL fiyattan Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada yapılan satışlardan olmak üzere şirketimize toplam 54.152.599,09 TL fon girişi olmuş, böylelikle sermaye artırım süreci tamamlanmıştır.” denildi.

Metemtur hisseleri, diğer turizm şirketleri gibi günü kayıpla geçiriyor.
Metemtur Hisseleri %1,4 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

METUR kodlu hisseler güne 5,91 liradan başladı. Günün ilk yarısında negatif dalgalı seyretti. Saat 13.00 sularında 6,28 liraya çıkıp, ardından yeniden kayba geçti.

Saat 15.23’te %1,47 düşüşle 6,03 liradan işlem görüyor. Bugün gerçekleşen düşüşte delta varyantı etkisiyle risk iştahının azalması asıl faktör olarak öne çıkıyor.

Şirket hisseleri beş günde %1,31 oranında değer kaybetti. Fakat asıl düşüş aylık periyotta gerçekleşti. Metemtur hisselerine yatırım yapanlar son bir ayda %35’e yakın kaybetti. Öte yandan hisselerin yıllık kazancı %634 oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum