Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metemtur Sermaye Artırımından Gelen Fonun 3 Milyon TL’si ile Borç Ödeyecek

Hisseleri alıcılı seyreden Metemtur’da sermaye artırımının hangi alanlar için kullanılacağı, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklandı.
Metemtur Sermaye Artırımından Gelen Fonun 3 Milyon TL’si ile Borç Ödeyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. sermaye artırımından elde edilecek kaynağın, nerelerde kullanılacağına dair açıklama yaptı.  Buna göre 2021 yılı Ekim ayına kadar enerji sektöründe varlık alımı ile ilgili olarak bağlayıcı sözleşme imzalanır ise 3.000.000 TL’lik kısım BCC Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’ye olan nakit borcun ödenmesi için kullanılacak.

Elde edilen fonun 18.000.000 TL’si Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) portföyünde yer alan yenilenebilir enerji varlıklarının satın alınmasına ayrılacak.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde satın alınan arsa üzerinde gerçekleştirilecek olan konut projesi için 14.680.870 TL kullanılacak.
Metemtur Hisseleri %2'ye Yakın Yükseldi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sözleşmenin imzalanmaması durumunda ise 3.000.000 TL’lik kısmın yine BCC Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’ye olan nakit borcun ödenmesinde, 2.680.870 TL’lik kısmının işletme sermayesinde, 30.000.000 TL’sinin ise Bodrum ilçesinde satın alınan arsa üzerinde gerçekleştirilecek olan konut projesi için kullanılacağı açıklandı.

Metemtur hisseleri (METUR), haftayı %1,5 artıda kapatmaya hazırlanıyor. Pazartesi gününe 3,23 liradan başlayan hisseler, Salı günü 3,39 ile en yükseği gördü. Sonrasında kazancının bir kısmını vererek satıcılı seyretti.

Ancak yine de pozitif bölgede kalmayı başardı. Bugün 3,20 – 3,30 arasında hareket etti. Saat 15.35’te %1,87 artıda işlem görüyor. Hisseler Eylül ayında ise %14 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu