Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metemtur, Gündemir İnşaat’ın Sermayesini 1 Milyon TL Artırıyor

Gündemir İnşaat’ı aldıktan sonra sermaye artırımına karar veren Metemtur, 750 bin TL’den 1 milyon 750 bin TL’ye çıkaracak.
Metemtur, Gündemir İnşaat’ın Sermayesini 1 Milyon TL Artırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş., bu ay tamamını satın aldığı Gündemir İnşaat Taahhüt Yapı Malzemeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin sermaye artırımına karar verdi.

250 bin TL bedelle satın alınan ve %100 oranında payına sahip olduğu Gündemir İnşaat’ın sermayesinin 750.000 TL’den 1.750.000 TL’ye çıkartılmasına karar verildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, artırılan sermaye miktarının nakit olarak 24 ay içinde ödenmesine karar verildiği bildirildi.

Metemtur hisseleri (METUR) günü satıcılı geçirirken, toplam kayıp %3’e yaklaştı.
Metemtur Hisseleri Satıcılı Seyrediyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri son kapanış seviyesini 3,35 liradan yaptıktan sonra, yeni güne yatay başladı. Saat 10.10’da 3,39 ile seansın en yükseğini kaydetti. Ardından aşağı yönde hareket etmeye başladı.

Saat 11.30’a kadar kademeli düşüş sergileyen hisseler, ardından yatay hareket etti. Saat 15.40’ta ise %2,39 azalışla 3,27 liradan işlem görüyor. Günün en düşük fiyatı ise 3,25 ile saat 11.15’te gerçekleşti.

Metemtur hisse senedine yatırım yapanlar bir yıl içinde %7’ye yakın kaybetti. Hisselerin değeri aylık bazda %5,5 oranında erirken, son bir hafta içinde %1,5 yükseldi.

Hisselerde teknik olarak 3,16 – 3,21 arası destek, 3,35 – 3,44 arası direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu