Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Metemtur Bodrum Projesinde Gündemir İnşaat’ın Karını %5 Olarak Belirledi

Metemtur, imzalanan sözleşme kapsamında Gündemir İnşaat ile yapılacak projenin kar dağılımını açıklarken, hisseleri bu haberle yükseliş geçti.
Metemtur Bodrum Projesinde Gündemir İnşaat’ın Karını %5 Olarak Belirledi

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş., Eylül ayında yaptığı  duyuruda F tipi müteahhitlik belgesine sahip olması sebebiyle Gündemir İnşaat Taahhüt Yapı Malzemeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin tamamını 275 bin TL bedelle satın aldığını açıklamıştı.

Söz konusu müteahhitlik belgesinin Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılan plan konut projesi başta olmak üzere daha sonra hayata geçirilecek gayrimenkul projelerinde kullanılacağı belirtildi.

Bodrum projesinde tüm yetki ve kontrolün Metemtur’da olacağı belirtilirken, Gündemir İnşaat sözleşme kapsamında %5 kar alacak. Ayrıca inşaatın tüm maliyetleri ve finansman ihtiyacı da Metemtur tarafından karşılanacak.

METUR kodlu hisseler gün boyu yatay hareket edip, KAP duyurusunun gelmesiyle birlikte yükselişe geçti.
Metemtur Hisseleri %2,94 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 15.51’de %2,94 artıda işlem gören hisseler, 3,15 liradan fiyatlanıyor. Güne 3,06 lira ile son kapanış seviyesinden başladı. İlk yarıda 3,04’e kadar geriledi ve ikinci yarıya bu seviyeden geçiş yaptı.

Saat 15.30’da yapılan müteahhitlik sözleşmesi açıklamasının hemen ardından sıçrama gösterdi. 3,15 lira ile gün içi en yüksek seviyeyi kaydetti. Ancak yine de haftalık bazda %3’e yakın negatif bölgede işlem görüyor.

Aylık dönemde yatırımcısına %10’a yakın negatif getiri sunan Metemtur hisseleri 3,01 – 3,46 arasında hareket etti. Yıllık bazda ise 3,01 – 14,62 arasında fiyatlanarak %16’nın üzerinde düşüş sergiledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum