Yatırım yapmaya başla!

Mesarati, GranTurismo’yu “Zeda” ile Sonlandırıyor!

Maserati, GranTurismo ve GranCabrio'nun üretimini sonlandırıyor. Bunu Zeda ile gösterse de şirketin bazı sürprizleri var!
Mesarati, GranTurismo’yu “Zeda” ile Sonlandırıyor!

Bir süredir Maserati denildiğinde akla gelen ilk modellerden GranTurismo için One-Off modeli Zeda imal edildi. Bunun ne anlama geldiğini soracak olursanız da İtalyan şirket GranTurismo’nun fişini çektiğini duyurdu. 2007 yılında çıktığında oldukça başarılı işlere imza atan ve makyaj dönemi sonrasında da güzel satışlar yakalayan model, artık üretilmeyecek.

Maserati’de 12 yıllık üretim süreci ardından GranTurismo‘ya bir veda varyantı hazırlamış. Aynı zamanda Zeda, GranCabrio’nun da üretiminin sonlandırıldığının habercisi. Bir defalık üretilecek modelin şirketin “yeni dönem hikayesi”ni anlattığı söylendi. 3 farklı renkle boyanan Zeda, gerçekten havalı duruyor.

Bazı Maserati sahipleri GranTurismo’larını Zeda’ya dönüştürmelerini firmadan isteyebilir.

Yeni Maserati GranTurismo ZedaAkılda kalıcı bir yapı ile modellerini sonlandırılan Maserati bu görevi Centro Stile ekibine vermiş. Başlangıç kısmında GranTurismo geleneksel Maserati Mavisi ile boyanmış. Çok hızlanmadan metallurgic etkiyle saten bir tona geçilmiş.

Arka kısma doğru koyu griden beyaza giden efektler de muhteşem duruyor. Maserati, Zéda tasarımının “geçmişi, bugünü ve geleceği birbirine bağlayan köprü” olduğunu vurguluyor.

2007 yılından bu zamana kadar GranTurismo’dan 28.805 adet, GranCabro’dan ise 11.715 adet sattığını söyledi. Üretimi sonlandırılacak İtalyan tek kapılı Pininfarina tarafından tasarlanıp, Ferrari’nin motorlarıyla beslenen bir modeldir.

Maserati, GranTurismo ve GranCabrio’nun üretim sonlandırılmasını gerçekleştirse de aslında buna bir süre ara vermek diyebiliriz.

Yeni Maserati GranTurismo Zeda BoyasıAçıklamalara bakılırsa İtalyan firma Modena tesislerini yeni süper spor aracına hazırladığı söylendi. Muhtemelen Maserati, 2021-2022 yılları arasında GranTurismo’yu tamamı elektrikli bir kavramla, Alfieri Concept şekillerinin benimsendiği bir halde gelebilir.

Tüyolardan birisi aslında Zeda’nın üzerinde. O da Modena fabrikasına yeni model öncesi çok özel bir boya atölyesinin yapılacağı söylendi.

Devamında şirket, yenilikçi teknolojileri birleştirmeyi ve düşük çevresel etkiye sahip olmayı vaat ediyor. Maserati ayrıca, boya dükkanının müşterilerin araçlarının boyanmasını izlemesini sağlayacak bir görüşme kabinine sahip olacağını söyledi.

Maserati, yeni nesil GranTurismo ve GranCabrio hakkında fazla bir şey söylemedi, ancak şirket daha önce Seviye 3 yarı özerk bir sürüş sistemi ile sunulacağını söylemişti.

Otomobil üreticisi aynı zamanda EV varyantlarının “ultra hızlı” şarj yeteneklerine, uzun menzilli ve benzersiz sürüş modlarına sahip olacağını da söyledi. Arabalar ayrıca “geleneksel Maserati sürüş dinamikleri ve performansı” sunmaya söz veriyor. Şimdi Maserati’yi bekleme zamanı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum