Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Merkez Bankası Rezervlerinde Yön Aşağı!

Geçen hafta itibarıyla 5 ayın en dip seviyesine çekilen Merkez Bankası rezervlerinde düşüş sürerken, altın rezervleri 1 haftada 20 milyon dolar eridi.
Merkez Bankası Rezervlerinde Yön Aşağı!
Yorum

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık para ve banka istatistiklerini paylaştı. 2022’nin sonuna doğru toparlanma gösterdikten sonra yeni yılın ilk haftası itibarıyla düşüşe geçen rezervler son 5 ayın en dip seviyesinde kayda geçti.

TCMB verilerine göre 24 Şubat Cuma gününde kapanan haftada Merkez Bankası’nın toplam rezervleri bir önceki haftaya göre 1 milyar 429 milyon dolar azaldı.

Toplam rezervler 122 milyar 599 milyon dolardan 121 milyar 170 milyon dolar seviyesine çekildi.

24 Şubat itibarıyla brüt döviz rezervler ise 1 milyar 409 milyon dolar eridi. Böylece Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri son bir haftada 73 milyar 389 milyon dolardan 71 milyar 980 milyon dolara geriledi.

Altın Rezervleri de Eridi

Merkez Bankası verilerine göre 24 Şubat Cuma gününde kapanan haftada altın rezervleri 20 milyon dolar azaldı.

Böylece Merkez Bankası’nın altın rezervleri geçen hafta itibarıyla 49 milyar 210 milyon dolardan 49 milyar 190 milyon dolara geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu