Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Merkez Bankası Öncesi Değer Kaybeden Kanada Dolarında Keskin Düşüş Beklenmiyor

Kanada doları, merkez bankası kararı öncesinde dolar karşısında düşüyor.
Merkez Bankası Öncesi Değer Kaybeden Kanada Dolarında Keskin Düşüş Beklenmiyor

Bugünkü kararları beklenen Kanada Merkez Bankası, son toplantısında beklendiği gibi gecelik kilit faiz oranını yüzde 0,25’te değiştirmeden bırakmıştı. Ancak tahvil alımını haftalık 3 milyar dolardan 2 milyar Kanada dolarına indirmişti.

TSİ 17.00’da açıklanacak faiz kararı öncesinde Kanada para birimi ABD doları karşısında düştü. Dün en son 1,2646’da işlem gören USD/CAD paritesi, bugüne yatay başlarken Avrupa seansında hızla yükseldi.

TSİ 11.32’de yüzde 0,41 artıda fiyatlanan majör paritenin gün içi hareket aralığı 1,2625 – 1,2707 oldu.
USD/CAD Kanada MB Öncesi
KAYNAK: PİYASA.PARATİC.COM

Son veriler ışığında haftalık yüzde 0,55 değerlenen parite, aylık yüzde 0,90 artış kaydetti. Yıllık bazda ise yüzde 4,13 değer kaybı yaşadı. Kanada Merkez Bankası bekleyişiyle yönlendirilen parite aynı zamanda düşük petrol fiyatlarından etkilendi.

ING ekonomistleri Kanada Merkez Bankası’nın bugün daralmaya ara vermesini beklediklerini söyledi. Bununla birlikte Kanada dolarının oldukça ucuz olduğunu ve çoğu olumsuzluğu halihazırda fiyatlandırdığını, dolayısıyla başka bir keskin düşüşün olası görünmediğini söyledi.

Bununla birlikte daha temkinli bir Kanada Merkez Bankası’nın ülke para biriminin son zamanlardaki kayıpların bir kısmını geri almak için mücadele edebileceği anlamına gelebileceği belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum