Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merkez Bankası Ekonomi Eğitimine Başladı

TCMB bünyesindeki "Merkezin Güncesi" ve "Herkes için Ekonomi" yayımlarında paylaşılan yeni içeriklerle ekonomi eğitimi veriliyor. Detaylar haberde;
Merkez Bankası Ekonomi Eğitimine Başladı
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından finansal okuryazarlık ve ekonomi eğitimi faaliyetleri başladı. TCMB, Merkezin Güncesi ve Herkes için Ekonomi yayımlarını başlatarak mikro siteleri üzerinden yeni içerikler paylaştı.

Merkezin Güncesi’nde bugün “Kur Korumalı Mevduat Sahibi Firmaların Döviz Alım Davranışları” başlıklı bir not paylaştı. Notta firmaların dövizden dönüşümlü kur korumalı mevduata (DDM) geçiş analizi yapıldı.

Herkes için Ekonomi’de ise “Dezenflayon nedir? Dezenflayonu neden istiyoruz?” başlıklı bir video yayımlandı. Sitede ekonomiye ve merkez bankacılığına yönelik ilgiyi canlı tutmak, bilgi ve farkındalık seviyesini yükseltmek için her hedef kitleye uygun içerikler üretildiği belirtildi.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde Merkezin Güncesi’nde yer alan notların, Merkez Bankası bünyesindeki araştırmacı ve uzmanların analiz ve yorumlarını içerdiğine dikkat çekti.

Merkezin Güncesi’nde makroekonomi ve merkez bankacılığı konularında yazılar ile Banka’nın resmi iletişim araçları kaynak alınarak hazırlanmış metinlere yer verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın