Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’e Akıl Almaz Polis Baskını!

Alman firma Mercedes'in eş zamanlı olarak tüm tesislerine polis baskın yaptı. Mercedes'in yaklaşık 23 tesisine 231 polisle yapılan bu baskının nedeni ne? Bütün soruların cevabı haberimizin detayında!
Mercedes’e Akıl Almaz Polis Baskını!

Otomotiv dünyasında skandallar bomba etkisi yaratıyor. Yaklaşık son dört yılda en büyük firmalardan gelen skandal haberlerle dünya çalkalanıyor. Çoğunluklu olarak firmaların geçmişte yaptığı, araçların değerlerinde oynamalar ve bu değerleri yanlış göstermekle suçlandılar. Bu gibi haberlerin en büyüğü VW’nin milyar dolara mal olan emisyon skandalıdır. Araştırmalar tek nokta üstünden farklı noktalara gittiği zaman olayın boyutu daha da büyümeye başlamıştı.

VW’nin sadece bir model üzerinde tespit edilen yazılım oynamaları, araştırmanın derinleştirilmesiyle hemen hemen her serisinde görülmüştü. Amerika Birleşik Devleti‘nin VW’ye açmış olduğu davanın sonucunda milyarlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Bu süreç VW için hiçte kolay geçmedi ve geçmesi kolay gözükmüyor. Şimdi ki haberimiz ise diğer bir Alman firma Mercedes‘ten geldi. Bakalım Mercedes’e neden baskın yapılmış? Hangi konudan dolayı suçlanmış?

Mercedes’in de Emisyonlarda Oynama Yaptığı Düşünülüyor

Mercedes'in de Emisyonlarda Oynama Yaptığı DüşünülüyorAlman basınından aldığımız habere göre Mercedes‘in de araçlarının emisyon değerlerini farklı gösterdiği anlaşılmış. Bunun üzerine harekete geçen Alman polisi 230 kişilik bir ekip ile Mercedes merkezlerine baskın yaptığı bilgisi geldi. Baskının yapılış amacı emisyon ile ilgili kanıt bulmak olduğu söylendi.

En başta sorulacak soru neden ihtiyaç duyuluyor! Şu anda skandalını yazdığımız firma, yüz yılı aşkın bir süredir dünyanın lider otomotiv markası olarak görülüyor. Karbon salınımı vs. insan hayatını etkileyecek unsurların neden farklı yollarla doğaya salınıyor, kesinlikle anlamış değiliz. Geçen günlerde yaptığımız bir haberin konusu da Toyota, Honda ve BMW’nin patent anlaşmazlığıydı.

Mercedes’in Emisyon Değiştirmesinden Dolayı Bir Çok Ülke Araştırma İçine Girmiş

Mercedes'in Emisyon Değiştirmesinden Dolayı Bir Çok Ülke Araştırma İçine GirmişOlayın boyutunun bizim bildiğimizden daha büyük olduğunu ve bir çok ülkenin bu konu hakkında araştırmalar yaptığını öğrendik. Yani bu konu üzerinden tek dava sadece Amerika tarafından açılmamış. Eş zamanlı yapılan baskınlara savcılarında katılması, ilerleyen günlerde Mercedes’i kötü günler bekliyor olabilir.

Dünya skandallarına eklenen bu haberle “otomotiv şirketlerine neler oluyor” diye merak ediyoruz. Bakalım bu baskınların sonucu neler olacak. Mercedes’in yazılımları değiştirerek farklı bir yola başvurmasının faturası nasıl yansıtılacak bilinmiyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum