Yatırım yapmaya başla!

Mercedes,V-Class için de MBUX Bilgi-Eğlence Sistemini Getirdi!

Mercedes'in geliştirdiği bilgi-eğlence sistemi MBUX, artık V-Class için de olacak.
Mercedes,V-Class için de MBUX Bilgi-Eğlence Sistemini Getirdi!

Mercedes’in kendi geliştirdiği bilgi-eğlence sisteminin temeli olan MBUX‘un V-Class için de olacağı duyuruldu. İlk olarak tamamen yeni kasasıyla çıkartılan A Serisi ile başaltılan MBUX, sonrasında CLA ve GLC gibi farklı tür araçlara entegre edildi. Bakıldığında Mercedes, tüm sınıf araçlarına sistemini dahil etmişti.

Lüks yolcu minübüsü V-Class, son teknoloji bilgi-eğlence sistemini alan en son araç oluyor. Aracın bu yıl başlarında olan yenilemesinde bu seçenek yoktu. Dokunmatik ekran yapısı ve diğer ileri özellikler vardı. Alman marka son modeline verdiği MBUX ile son gelişmeleri müşterilere daha hızlı iletmek istiyor. İşte detaylar;

MBUX, V-Serisi’ne Aralık ayından itibaren verilecek.

Gelecek yeni yazılım, 7 inç ve 10.2 inç dokunmatik ekranlar içeresinde olacak. Bu ekranlar da merkez orta konsola entegre edilecek. Mercedes sisteminde en önemlisinin sezgisel kullanım avantajıyla birlikte ses kontrol sistemi dedi.

Bunu etkinleştirmek için, kullanıcının direksiyon simidindeki bir düğmeye basması veya sadece “Hey Mercedes” demesi gerekiyor. O zaman sistem bilgi ve eğlence alanları ile ilgili neredeyse söylenebilecek her bir cümleyi tanıyabilir.

Dahası, sistem aynı zamanda öğrenme yeteneğine de sahiptir. Geniş ayırt edici ses özelliği sayesinde, argoyu bile anlayabileceği noktaya adapte edebilir.

MBUX bilgi-eğlence sistemi direktifleri sürekli tanımaya çalışarak, bazı şeyleri sizden önce tahmin etmeye çalışacak.

Örneğin, sürücü evine giderken sürücü düzenli olarak “Karıcım” ı ararsa sistem, aracı o hedefe giderken tespit ettiğinde ekranda telefon numarası önerilecektir. MBUX tüm bilgi-eğlence ve araç ayarlarını sekiz ayrı profilde kaydedebilir.

Konforlu aracında sanırız V-Class’ın eksik kaldığı kısım burasıydı. A veya bir CLA’da yeteneklerine rastladığımız MBUX’un her yönden çok faydalı ve bulunduğu ekran içerisinde iyi işler yaptığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum