Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Arazilerin İki Ustasının Yetenek Savaşı: “Mercedes Unimog Vs. G-Wagon”Gerçekten uzun yıllardır “arazi ustası” olarak bildiğimiz Mercedes Unimog ve G-Wagon yan yana getirildi. G Serisi’nin 40. yaş gününe özel olarak yapılan bir etkinliğe, Unimog’ta davet edildi. 2019 model yılı olarak şık ve teknoloji açısından kazanılmış en sağlam nesil olan G, zorlukların karşısında olayı basite indirgeyen nadir araçlardan birisidir.

Unimog kanadı ise askeri, sağlık, özel alanların hepsinde bulunmuştur. Biri SUV diğeri Kamyon olan araçlar, her makinenin yapamayacağı bazı testlere tabi tutuldu.

70’li yıllarda Benz ile Daimler-Puck‘un ortaklığında doğan G-Wagon, şekil yönünden değişmediği gibi sağlam karakterinden de hiçbir şey kaybetmedi. Mercedes’e göre resmen dünya yıkılsa değiştirmem dediği nadir modellerinden biridir.

Toyota Land Cruiser gibi arazinin en sağlam yüzlerinin yanında G, 3 diferansiyel kilitli bir off road moduna sahip. Askıda kalma, motordan gelen enerjiyi boşa harcama, aracı aşırı kontrol altında tutma gibi kriterler, modelin genel karakterini gösteriyor.

Neredeyse G’den 30 yıl önce dünyaya kazandırılan Unimog, araç tarihinin en eski 4×4 kamyonlarından biridir. Görüntüsü bile sağlam duran bir aracın elbette içinde bir beslediği canavar vardır.

Kara düzende bile ormanda kendine yol açabilecek bir seri olan Unimog, son gelen yüksek teknoloji yönetimleriyle, farklı bir dünyanın aracı oldu. Video, tüm ayrıntılarıyla araçların neler yapabileceğini söylüyor. İniş-çıkış, geçişler ve bunların zorluk dereceleri, bu araçların farkında olacağı şeyler değil. Bir kez daha Mercedes’e bu özel eserleri bizlere kazandırdığı için teşekkür ediyoruz.Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum