Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Sprinter Winnebago 4×4: Yol Dışı Olan Her Yer Artık Eviniz!

Mercedes'in Winnebago ile yaptığı ortak karavan projesi, tatil ve kamp yerlerinizi doğaya taşıyor. Bu karavanda yaşam için her şey düşünülmüş. İşte detaylar...

Mercedes, Zetros 6×6 akıl dışı karavanından sonra şimdi de daha az çekerli Winnebago 4×4 karavanını çıkarma planları içerisinde. Baktığımızda SUV, wagon, sedan ve bir çok segment aracından mantıklı duruyor. Nedeni ise hem evinizdesiniz hemde engebeli arazilerden geçerek canınız nereyi istiyorsa orada kamp yapabiliyorsunuz. Böyle bir yaşam kimin hayali değil ki! Mercedes’de, kurulan hayallere karşı Winnebago‘nun ortaklığı ile süper bir karavan geliştirdiler. Bu araba kızılderilileri bile çadırından çıkartır!

Doğal yaşam alanları için yapılan Winnebago’da detay konusunda oldukça iyi. Mercedes Sprinter’ın hemen hemen her yeri özelleştirilmiş. En iyi yolculukların yanı sıra, başınız sıkıştığınızda farklı ekipmanlar ile donatılmış.

Sprinter’ın kısa şasisi tercih edilmesine rağmen, yine de ihtiyaçlar fazlasıyla karşılayacağını gördük.

Gri tonlar eşliğinde boyanan dış karoseri ile tam bir görev aracı olmuş diyebiliriz.

Aracın tavanına köşelerden gölgelikler, güneş panelleri ve klima sistemi konulduğunu görüyoruz. Winnebago içerde rahat ettirdiği kadar dışarıda da keyifinizi düşünmüş.

Ekipmanlar sağlam. Karavanların baş elemanlarından buzdolabı, ocak, tuvalet-banyo ve belli yerlerde LCD TV’ler var.

Deri kaplı konforlu gözüken koltuklar arasına portatif yemek masası koyulmuş.

Yatacak yer konusunda da cömert olan Sprinter Winnebago’da, katlanır yataklar görmekteyiz. Bence bu aracı biri kullanırken yolculuk etmek daha keyifli olacaktır.

Ambiyans konusu da atlanmamış ve araç içini çevreleyen LED aydınlatmalar döşenmiş. Artı JBL marka koyulan ses sistemi de yaptıkları projenin kalitesine uyuyor.

3.0L V6 dizel ile hareket eden Sprinter, 188 hp güç ve 441 nm tork sağlıyor. 4×4 kullanımı için fazlası bile var diyebiliriz.

Otomatik şanzımana sahip Sprinter 4×4’de arazi ve yol için gerekli tüm çekiş ve güvenlik sistemleri mevcut.

İnsanların dış yaşam alanları için farklı projeler yapan Winnebago, arazilerde boy gösterecek en iyi karavanlardan birine daha imza atıyor. Winnebago’nun Sprinter V6 dizel 4×4 tercihi ile normal karavanlar asfalt yoldan çıkamazken bununla içerideki eşyaları sabit tutabildiğiniz sürece orta zorluklu tırmanışlar yapabileceksiniz.

Karavana diğer taraf, yani iç kısımdan baktığımızda da ev yaşamına dair her detay düşünülmüş. İşin aslı iç yapısında olanlar, olması gerekenler! Ancak bu aracı özel yapan deminde dediğimiz gibi sağlam bir alt yapısı ve 4×4 özelliği!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle