Yatırım yapmaya başla!

Hayal Dünyasının Off Road Takviyeli S650 Brabus Mercedes’i

Özel bir tasarımcının düş dünyasından çıkan S650 Brabus'un ağır arazi oyuncağı!
Hayal Dünyasının Off Road Takviyeli S650 Brabus Mercedes’i

Yeni bir akıl oyunu ile birlikteyiz. Mercedes-Benz‘i zaten çok iyi bilirken bunun yanında Brabus’u tanıma şansını birçok kere bulduk. Karşımızda sınıfına isim bulamadığımız araç çalışmasının benzerlerini Jennigs’ten görmüştük ve modern çağın otomobillerini retro bir havaya getirmişti.

Ağır off roadların amiral gemisi gibi duran Brabus takviyeli arazi taşıtı, Oleg Oscar tarafından çizilmiş. Hayal dünyasını enine ve boyuna geniş tutan bir tasarımcı daha içeriklerimiz arasında yer alıyor.

Düşünün ki bir S Class’ı alıyorsunuz ve başlıyorsunuz kesip biçmeye!

Şaşırtıcı değil zira bunlar gerçek hayatta oluyor. Bazı custom şirketlerine gelen sıfır Maybach’ların, Rolls Royce’lerin tamponlarının kesilip, tesisatlarının değiştirilmesine rastladık. Karşımızdaki gösterinin sahibi olan tasarımcı seçimini off road sporundan yana kullanmış.

Hayalinde ilk önce tamponlar sökülerek, yerine koyulmak üzere parça hazırlığına girilmiş. Farların altından itibaren delikli hava girişleri verilerek, alt kısımlardan güçlendirici demirler geçirilmiş.

Şimdi çamurlukları kesip, yükseltme zamanı.

Ondan önce yaklaşma açısına dair kesilen tampon kısımları üzerinde çeki vincinin taşındığı bir demir blokla beslenmiş. Basit ve koruyucu parça aracın şasisi ile birleştirilmiş. Profildeki çalışmalarda kesilen çamurluklara Brabus’a yakışır dişli arazi kauçukları takılmış.

Şasi yükseltmesi yapılan Monster S, hani o metrelerce ileriye atlayıp, en yükseklerden düşse bile bir şey olmayan araç hallerine getirilmiş. Bunun da temelinde süspansiyonlar yatıyor. Arkasını göremesek de üzerindeki çift arazi tekerleğinin taşınması için bagaj kısmı iptal edilmiştir.

Peki bu aracın içerisinde nasıl bir motor olmasını beklerdiniz? Bizler Brabus’un S650’den dönüştürdüğü Rocket 900‘den yola çıkıyoruz. Alman amiral gemisine yakışır şekilde gerçek hayatta Brabus’un yerleştirdiği 6.0L V12, 630 beygirden 900 beygire çıkartılmıştı.

Tork oranı +500 nm artıralarak 1.000’den 1.500 nm’ye çıkartılmıştı. Asfalt şartlarında gibi düşünmeden Brabus Off Road’ın arazide toprak zeminde 5 saniyede kalkacak olması kulağa abartı gelmiyor. Kimilerine göre imkansız ve abartılı gelse de Oleg Oscar’ın Mercedes-Brabus 900 arazi araç çizimleri vahşi duruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum