Yatırım yapmaya başla!

2017 Mercedes S63 AMG Coupe Fostla Dizayn!

Alman modifiye firması Fostla, bu sefer atölyesine güçlü bir Mercedes modelini aldı. Fostla titiz bir çalışma ile ortaya turuncu bir S63 AMG modeli çıkardı. Duruşu ile kendine hayran bırakan bu Mercedes'e gelin beraber bakalım!
2017 Mercedes S63 AMG Coupe Fostla Dizayn!

Fostla, Almanya’da faaliyet gösteren bir modifiye şirketidir. Araç camlarına film çekme ile başlayan firma, daha sonrasında kurduğu ekip ile otomobilleri başkalaşım yapmakla ile ünlü olmuş. Fostla’nın ele aldığı arabaların çoğu kendi ülkesine ait olanlar. BMW M5-M6, Audi RS6RS4, Mercedes E63 vb. arabaları bakmaya doyulmayacak kadar göz alıcı yapıyorlar. Fostla, yaptığı her aracında farklı bir sanat uyguluyor. Almanya’da çok tanınmış olsa da, diğer ülkelerde fazla duyulmamıştır. Alman firma standart yapıda garajına soktuğu arabaları renk değişimi de olmak üzere farklı konseptlerde çıkartıyor.

Modifiye için kullanılan karbon fiber parçalarla dış kısım yapılırken, motor ünitelerinde de güç artırımına gidiliyor. Yani Fostla sınıf farketmeksizin arabanızı “baştan yarat” programına alıyor. Dış yapıda genelde ya en parlak ya da en mat boya seçimine gidiyor. Son ürünü olan Mercedes’in hızlı coupesi S63 AMG‘de bunu görebiliyoruz. Normalde bakmaya doyamadığımız S63, Fostla’dan sonra insanı ağlamaklı bir duyguya kaptırıyor.

Günümüzde Libery Walk, Hamann ve Mansory gibi modifiye duayeni firmaların ürünlerinin yanında gerçekten Fostla’da iyi iş çıkarmış. Fostla, Liberty Walk’un Ferrari 458 Italy gibi ilginç tuning anlayışında değil de, görsel anlamda renk ve hafif tonlu parçalara yer veriyor. Şimdi, insanın hız duygularını harekete geçiren 2017 Mercedes S63 AMG Fostla aracının incelemesine geçelim!

İşte Karşınızda S63 AMG Fostla:

S63 AMG Coupe’nin Dış Yapısı Krom Bir Portakal Gibi Duruyor

S63 AMG Coupe'nin Dış Yapısı Krom Bir Portakal Gibi DuruyorFostla S63 AMG‘ye bakar bakmaz “işte böyle farklı olunur” sözü söyleniyor. Modifiye adına nasıl değişik bir şeyler ortaya çıkartırım düşüncesi bu Mercedes S63 AMG’nin hayata geçirilmesi sağlamış. Normalde S63 AMG’nizi bu renklerde hayalini kurar mıydınız? Fostla’da yaptığı işin ayrı olduğunu göstermek maksatıyla Mercedes’i parlak bir turuncu renkte kaplamış.

S63 AMG Fostla Ön Görünümü

S63 AMG Fostla Ön GörünümüBu turuncu Mercedes S63 AMG’nin görüş menzili 1 km! Yani 1 km’den bile ne olduğunu belli edecek kadar parlak. Fostla S63’ü standart S63‘le yan yana getirdiğimizde tamponunda değişimler görüyoruz.

Fostla S63 AMG Tampon ve Izgara Yapısı:

Fostla S63 AMG Tampon ve Izgara YapısıHavalandırma kısmının çerçevesi daha parlak piano black parça ile değiştirilmiş. Bir de ızgara arka planı daha siyah yapılmış. Firmanın buranda da renk değiştirme üzerine bir modifiye düşüncesi olduğunu anlayabiliyoruz.

S63 AMG Coupe Fostla Yan Görünümü

S63 AMG Coupe Fostla Yan GörünümüFostla’nın dış yapısında boyadan sonra devreye alınan kısım burası. İlk göze çarpan, yere daha fazla bastırılmış olması. Süspansiyon sistemini komple, kafalarında oluşturdukları yapıya göre seçmişler. S63 AMG Fostla burun kısmından arkaya kadar değişimler ile geldiğini görebiliyoruz.

Fostla S63 AMG Jant ve Çamurluk Yapısı:

Fostla S63 AMG Jant ve Çamurluk YapısıYukarıdaki resimden yapı farkını kolayca anlayacaksınız. Çamurluklar daha şişkin olup, geriye doğru hava kanalları ile tamamlanmış. Hava kanallarının üstüne de estetik açıdan siyah kemerler eklenmiş. Marşpiyel kısmına da çamurluk yapısına uygun olması için derin çukurlu ek parçalar eklendiğini görüyoruz.

AMG’nin 5 kollu jantları çıkartılıp, yerlerine çok kollu siyah temalı 21 inç hafif alaşımlı jantlar koyulmuş. Lastiklerin 2″ kadar büyümüş olması, aslında süspansiyon sisteminin de neden değiştirilmek zorunda olduğunu anlatıyor. Profil süper!

S63 AMG Fostla Arka Görünümü

S63 AMG Fostla Arka GörünümüSanırım modifiye işlemine başlamadan önce krom olan her parçanın siyah olması kararlaştırılmış. S63 AMG’nin arka kısmında fabrika çıkışı olan krom detaylar siyahı ile değiştirilmiş.

Difüzör ve Tampon Yapısı:

Difüzör ve Tampon YapısıArka tamponun da ön taraftan gelen “wide body” uygulamasının devamı sağlanmış. Özellikle arka çamurluklarda da yapılan şişirme ile S63 AMG neredeyse 1.5 cm daha genişlemiş. Farların karartılıp, bu karartma işlemi far üstü krom çizgiler, egzoz ve çevresine kadar yapılmış.

Difüzörde, entegreli egzozlar aynı çıkış şekli ile bırakılıp, yapı olarak mat karbon fiberden imal edilmiş. Tek çizgi halinde turuncu bir şeritte yapılarak sportifliği vurgulanmış.

S63 AMG Coupe Fostla Motor Ünitesi

S63 AMG Coupe Fostla Motor ÜnitesiFostla‘nın yapmış olduklarından önce, S63 Coupe’nin fabrika çıkışı teknik verilerinden bahsedelim. S63 AMG Coupe’de 5.5 litre hacimli süper bir V8 görev yapıyor. Mercedes’in teknolojik çalışmaları, spor arabanın 585 beygir güç ve 900 nm tork üretmesini sağlıyor. 4×4 4Matic sisteminin de dahil olduğu bu araba, 3.9 saniyede 0-100 km hızlanmasını tamamlıyor. Mercedes ürettiği tüm değerleri BiTurbo‘dan destek alarak yapıyor.

Fostla S63 AMG Motor Ünitesi

Fostla S63 AMG Motor ÜnitesiKaroser yapısından sonra tuning firmalarının değiştirmeyi en çok sevdiği kısma geldik. Fostla hacim dahil olmak üzere, motorun kalıp parçalarında fazla bir değişiklik yapmamış. Sadece bazı ufak sayılabilecek parçaları daha fazla güce dayanıklı olanlarla değiştirmiş. Güce dayanalıklı derken? Evet, Fostla spor araba dünyasının ağır kanlı sporcusunu +145 beygir daha ilave ederek 730 hp‘ye çıkarmayı başarmış.

Artan bu güçler dyno ile tespit edildikten sonra tabiki bazı rakamlarda da değişiklikler olmuş. Mesela kalkış süresi! Tam bir resmi bir ölçümü olmasa da aldığımız bilgilere göre 3.5 saniye civarlarında 100 km kalkışını tamamlıyor. S63 AMG’ye yapılan beygir artışı ile Audi’nin Gran Sport modeli RS7‘yi anca geçiyor!

Bir kez daha görmüş olduk ki modifiye dünyası sınırsız! Her şey karbon fiber ek parçaları alıp takılmasıyla oluştuğu gibi gözükse de, asıl olay bu maddeye verilecek şekillerdir. Hemen her büyük tuning firmasının artık kendine has bir yapım tarzı oldu. Mesela Hamann daha kaslı ve kullandığı parçalar daha sıra dışıyken, Fostla’nın S63 AMG‘si daha çok anlayacağımız dilde yapılmış. Fostla, temel olarak karartma ve ekleme politikasında gitmiş. Fostla’nın garajına aldığı S63 AMG Coupe kesinlikle baştan çıkarıcı! Peki sizlerin muhteşem turuncu S63 AMG hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum