Paylaşım

Ağır Abiler Kapışıyor: “Mercedes S63 AMG vs BMW M760i”

 

Spor arabalar kadar heyecanlı olan bu yarış gerçekten kıran kırana geçiyor. İki Alman arasında yapılan ve Carwow‘un hazırladığı yarışmada, BMW M760 modeli xDrive ile tekerlekleri döndürülürken, Mercedes S63 AMG arkadan itişli olarak meydan okuyor. Zaten kalkıştan da bunu fark edebilirsiniz. Merso’nun Zeus’u İngiltere topraklarına 4Matic ile giriş yapmıyor. Sebeblerden birine de bunu yazabiliriz.

Kapışmanın ağır abileri arasında bir fark daha var. BMW en üst klasmanla sahne alırken, Mercedes S63 ile giriş yapmış. İlk düşündüğüm, neden bir S65 AMG değil oldu! S63 AMG, 4.0L V8 Biturbo‘nun ürettiği 558 beygirle 3.7 saniye civarlarında kalkış yapabiliyor.

Dönelim ikinci kısma. Bugünlerde Mercedes’in doğal emişli V12’lerinin kaldırılacağı haberleri gezerken, Mercedes S65’de 6.0L Biturbo V12 motor taşıyor. 621 beygir ve 1000 nm tork ile 4 saniyede hızlanıyor.

Yarışın birinci etabında BMW sağlam bir kalkışla Mercedes’i geçiyor. Rolling testinde ise beyaz kaplan S63 geçiyor. Frenleme kısmında ise BMW galip geliyor. Yani sonuç BMW 2 Mercedes 1…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur