Yatırım yapmaya başla!

2018 Mercedes S 560e Plug in Hibrit: Lüks Yaşamda Elektriğe Geçiş!

Mercedes, yeni nesil elektrik motorunu S 560e ile 2018'de yollara çıkartıyor. Teknolojinin ileri seviyesi bu arabanın yakıt değerleri her şeyi anlatıyor. İşte detaylar...
2018 Mercedes S 560e Plug in Hibrit: Lüks Yaşamda Elektriğe Geçiş!

Mercedes S Serisi gelecek sene yep yeni bir model ve motor seçeneği ile geliyor. S tarihinin elektriğe geçişi gerçekten heyecanlı olacak. Dünyada, genel olarak baktığımız zaman benzin ve motorin olayını en erken yasaklayanlar arasında Almanya‘yı görüyoruz.

Sanırız 2023 yılında Almanya’da elektrikli araç dışında otomobil satılmayacak. Hal böyle olunca da segmentler de ona göre yeniden şekillendiriliyor. Amiral Gemi alanında Lexus LS600 Hibrit modelinden sonra lüksü elektrikle sunmak isteyen Mercedes, performansı es geçmediği yeni nesil S 560e ile gövde gösterisine çıkıyor. Son yenilenmenin ardından değişen bazı öğeler ile daha alımlı hale gelen S Serileri, bu sefer kaput altına iniyor.

Dış yapıda değişiklik yapılmayacak. S 560e, S63 VE S65 gibi modellerin tasarım çizgisinden devam edilecek.

Gelişmiş en son teknoloji ile üretilecek olan S 560e, emisyonsuz dünyanın lüks aracı olacak.

Karoserinde değişim yok dedik ancak ufak eklemeleri de es geçmeyelim. Yatay krom çubuklar ve farların kaş bölgesinde revizeler değişim olarak kabul edilebilir.

Hibrit ile gelen farklılığa iç yapıda dahil edilmiş. En çok da değişim dijital alana yansıtılmış. Geniş gösterge paneli, elektrik motor ve işleyiş hakkında bilgiler verecek.

Mercedes’in spesifik klima özellikleri ile araca giriş öncesinde kontrol edilebilir koltuk-kol dayama ısıtma ve kabin ısı seviyeleri,  me app özelliğinden ayarlayabileceksiniz.

Gördüğümüz yeni model de, önceki S 500e’nin aksine sarsıcı motor ve tüketim değerleri sunuluyor.

3.0L V6 367 hp olan bir içten yanmalı motoru 121 hp’lik 440 nm tork üreten elektrikli ünite destekliyor.

13.5 kW kapasiteli bataryaları ile sadece elektrikli üniteyle 50 km yol alabiliyorsunuz. 5 saniyede 100 kilometre kalkışı da eminim sizi tatmin edecektir.

Mercedes hibrit çalışmalarını yaparken bazı parçaları kaput altına alarak bagaj kısmında ekstra 15 litre artış sağlamışlar.

S 560e’nin konuştuğumuz motor özelliklerinden sonra en şaşırtıcı olan yakıtını sona bıraktık. Yapılan test sonuçlarına göre ortalama yakıt tüketimi bu dev araçta 2.1 litre olarak ölçüldü.

Kullanılan piller yüksek kapasiteye yönelik yapılsa da görüyoruz ki hacimlerinde bir değişim olmamış. Teknolojinin en detaylı şeklinin kullanıldığı Mercedes S 560e, BMW 7 hibrit ve Audi A8 hibrit rekabetine 2.1L ortalama ile giriş yapıyor.

Artık tam olarak yeni nesil arabaların ve üreticilerinin nereye odaklandıklarını fazlasıyla anlıyoruz. Mercedes’in de son nesil 560e ile katıldığı elektrik ünite savaşı çok çetin geçecek…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum