Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Yeni GLA’dan Coupe ve Uzun Şasi Türetmeyi Planlıyor!

Mercedes'ten gelen son haberlere göre SUV alanda GLA'nın yeni tiplere bürüneceği söylendi!
Mercedes Yeni GLA’dan Coupe ve Uzun Şasi Türetmeyi Planlıyor!

Mercedes, sanırım ürünleri arasında araçlarını coupe ve crossover tarzına en çok büründüren isim diyebiliriz. BMW’yi de unutmamak lazım! 2014 yılında üretim sürecinin başlamasıyla A Klass üzerinen yükselen aracı GLA, 4Matic tekerlek çekişleriyle de tercih sıralamasında sürekli yukarı ivmeli hareketler göstermişti. Kompakt karoserin üzerine de verilen AMG çıkışlarıyla, hız konusunda da tatmin edici rakamlar verilmişti.

Mini G Serisi olma yolunda ilerleyen GLA’ya aldığımız duyumlara göre “coupe” formlarda yeni bir kasa yapısı olacağını duyduk. Şirket CEO’sunun dediği; Coupe, A Klass ile GLA’nın karışımı sonrasında ele alınacak güzel bir çalışma olacağını söyledi.

Arada geçen bir konuşmada ise GLA’nın ayrıca şasi uzatması yapılabileceği aktarıldı.

Coupe? GLA-L? Garip bir ikili olsa da Çin pazarı için düşünülen uzun aks mesafesine sahip bir SUV planı var.

Şekilsel ve donanımsal olarak bakıldığında “G” Serisinin daha minyon bir versiyonu olarak düşünebiliriz. Hatta alacağı son şekillerden sonra “GLLA” isimlendirmesi en uygunu olacak.

Bakılırsa Merso coupeyi, BMW’nin X2 SUV’u ateşledi.

BMW’de gerçekte manada SUV alanında sürekli durmaksızın çalışmalar yapıyor. X Serisi adı altında rakam kümesini doldurmaya çok az kaldı.

Her iki Alman markada alanlarını en iyi şekillerde doldurmak için sınıf içi yapılarını değiştirip tekrar insanlara sunuyorlar.

Mercedes model çıkarımını çok yönlü yapıyor.

Dediğimiz gibi GLA’ya yapılacak takviye uzatmalar Çin pazarı için olduğu söylense de arkasından A Klass sedan ve B Klass MPV üzerinden de değişik projelerin olduğunu göreceğiz.

Mercedes’ten BMW’nin Mini ile saldırdığı sınıf için yorum istendi!

BMW’nin alt markası Mini’nin B segment için oldukça hızlı giden süreçlerini izledik. Popülaritesi çok iyi olan markaya eş değer bir şekilde Mercedes’in de B sınıfa yönelik araç çıkartacak mısınız sorusu da olumsuz cevapla karşılık buldu.

Şirket CEO’su Dieter Zetsche, “Bu bizim gitmemiz gereken bir yol değil. Markamızın genel resminde alt çizgiye inme gibi bir şey yok.” diyerek aslında Mercedes’in alan çizgisini sert şekilde çizmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum