Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in Generation EQ Temellerindeki “EQ C” Yapısıyla Çok Konuşulacak!

Mercedes'in Generation EQ üzerinden geliştirilen modeller birer birer ortaya çıkmaya başlıyor. Testleri oldukça başarılı geçen EQ C, hızlı şarj ve uzun menzil rakamlarıyla geliyor.
Mercedes’in Generation EQ Temellerindeki “EQ C” Yapısıyla Çok Konuşulacak!

Daha yakalanmış bir kaç kare fotoğraf dışında görmediğimiz EQ C Crossover‘ın elektrikli araç adına atılan büyük bir girişim olarak görebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Daimler – BAIC ortaklığında EQ EV modellerinin üretim aşamaları konuşulmuştu. Yaklaşık 1 sene önce duyumlarını aldığımız EQ C için GLC ile aynı boyutlarda yalnız farklı güç aktarımlarıyla çıkışı belirlenmişti.

Önemli gelişim ve Mercedes markasının yeni yüz hatları dahilinde sunacağı EQ C’nin iddialı menzil rakamları da arkasından geliyor. 2019 yılında üretileceği söylenen EQ C’nin İsveç‘te yapılan inanılmaz zorlu testlerinden de bahsedildi. GLC F-CELL ile programa alınan yeni EV SUV, %20 rakamlarında eğim ve meğil testlerine tabi tutulmuş. Ayrıca -35 derece sıcaklıkta yapılan zorlayıcı kullanımlarda da grafikler başarı sonuçları göstermiş.

EQ C’nin tasarım konusu Mercedes’in yeni unsurlarına işaret ediyor.

Resimler her ne kadar korsan olsa da ön yüz tasarımının farklı olduğu anlaşılıyor. Farların yeni aldığı şekiller en çok Led aydınlatmaların farklı açı duruşlarında fark ediliyor.

Kompakt yapısıyla Generation EQ’nun konseptten çıkışını da hissettiriyor.

Alçak karoser yapısının ardından Mercedes’in grafik dosyalarına kaydettiği yeni ızgara ve arka stop farları var. Diğer SUV modellere göre stop far grubu sanırım biraz daha inceltilmiş.

EQ C’nin elektrikli ünitesi için uzun menzil rakamları konuşuluyor.

İnce ayarların yapıldığı şu sıralar yetkililer EQ C’nin 500 km‘ye kadar gidiş sağlayacağından söz ettiler. Hatta sürüş dinamik ve güçlü yapısıyla “sessiz planör” gibi benzetmeler de yapıldı.

Çıkış ve üretim tarihi henüz belli değil. İsveç’teki kar ve buz testleri ile beraberinde son ayarların yapıldığını düşünürsek 2020 tarihi işaret ediliyor. Yüksek ihtimalle de üzerindeki perde bu sene içerisinde kalkacak düşüncesindeyim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum