Yatırım yapmaya başla!

Mercedes G-Wagon ile SLK’nın Birleşmesinden Doğan Contender XG Satılıyor!

İtalyan bir şirketin 90'lı yıllarda yaptığı Contender XG çalışmalarından birisi satılıyor. Fiyatı biraz abartılmış olabilir.
Mercedes G-Wagon ile SLK’nın Birleşmesinden Doğan Contender XG Satılıyor!

Bazen paranın sınırını bilmeyen veya düşünmeyenler, bir tek bende olsun hissiyle yaptıkları araba projelerinde olayı çok farklı bir noktaya getirebiliyorlar. En ilginci de firmaların haricinde bunu kişisel garajlarında yapanlar. Gerekli aletleri temin ederek başlattığı araç değişiminde belki yıllar sürecek yorucu bir döneme kendilerini sokuyorlar.

Karşımızdaki araç bir Mercedes SUV‘u ile spor aracının birleştirilmesinden çıkmış. SLK gibi sportif bir roadster ile SUV’ların sağlam ikonik duruşu G-Serisi, akla gelmeyecek bir birleştirilmede kullanılmış. İşin sonunda istenilen fiyata çok şaşıracaksınız!

Contender XG’den birkaç yıl önce örnekleri yapılmış.

Mercedes’lerden yapılan crossover örneğinden OPAC adlı bir İtalyan şirket, İsviçre merkezli Status ve Class için Contender XG’nin birkaç örneğini yapmış. Araç özel yapım olduğu için çoğu kişinin “ben SLK ve G-Wagon karışımı olduğunu anladım” diyebileceğini zannetmiyoruz.

SLK karoseri üzerinden yapılan çalışmada farlar bir kalıp içerisine koyularak, ayrı yuvarlak halleri oluşturulmuş. Izgara sade ve krom çerçeveyle süslenmiş. Tampona ise biri sinyal iki sis farı yerleştirilmiş.

Contender XG kısa dingil aralığına sahip, Çin ürünü bir araç gibi duruyor.

Nedense Isuzu’nun zamanında çıkardığı VehiCross‘u andırdı. Profilde omuz çizgileri ve son sütununda SLK’nın olduğu anlaşılıyor. Çamurluklara yapılan kemerlerle XG’nin istenilen duruş biçimine getirildiğini görüyoruz.

Coupe-SUV’un yükseltilmiş zemin aralığı ve arazi lastikleriyle yol dışı eğlence aracı olduğu belli edilmiş. Sokaklarda gördüğünüzde bir araca direkt olarak benzetemeyeceğiniz Contender XG‘nin arka kısmında da yine aydınlatmalara getirilen plastik kalıbı görüyoruz.

1996-1999 yılları arasında üretilen XG’lerin altında güçlü bir motor yatıyor.

4.357 mm uzunluğa, 1.970 mm genişliğe ve 1.655 mm yüksekliğe sahip modelin kaputunun altında 3.2L, SLK’dan gelen motoru 211 ps ve 300 nm tork değerine sahip.

Aktarımlar otomatik bir şanzımanla sağlanıyor. Alman kullanıcı tarafından Mobile’ye verilen ilanda 11.000 km‘deki araç için tamı tamına 540.446 dolar isteniyor.

İtalya’dan özel bir koleksiyoncudan geldiği söylenen aracın bu kadar pahalı olması ne kadar mantıklı bilemiyoruz. Dünyada nadir olabilir ancak bir Lamborghini, Ferrari, Mercedes‘in saklı kalmış özel bir aracı olsa bu paralara daha mantıklı olacaktır.

Contender XG’ye istenen parayla G 63 AMG veya bir McLaren 720S alma şansınız var. Hatta biraz da harçlık bırakabilir. Peki aracın yapısı ve fiyatı hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum