Yatırım yapmaya başla!

Hot Rod Araç Olayını Mercedes G-Serisi’ne Taşıyan Çılgın Tuningçi!

Fransa'da dünyanın en absürt hot road ve araç modifiyelerini yapan bir custom şirketi, Mercedes G Serisi'ni akıl almaz bir araca dönüştürmüş.
Hot Rod Araç Olayını Mercedes G-Serisi’ne Taşıyan Çılgın Tuningçi!

Çılgınlık, heyecan, adrenalin, tutku gibi kelimelerin anlamını biliyoruz. Bunlar otomobil dünyasının içerisine girdiği zaman ortaya bazen çılgınca dans ettiren, göz yaşlarına boğan biraz da tek olmanın gururunu yaşatan surat ifadesi ortaya çıkartır. Özel otomobiller üreten firmaların aslında o kadar prestijli ve pahalı olmalarının nedeni, araçlarında eksik bıraktıkları bir şey olmamasından.

Hesabınızda arabaya ayıracak birkaç milyon dolar varsa bedeniniz zaten Rolls Royce, Bentley veya bir Mercedes-Maybach‘a otomatik olarak kayıp gidiyor. Dediğimiz gibi amirallerde her şey o kadar fazla ki, hangi kısmını değiştireceksiniz? Peki bu G55 AMG sahibi tuningçinin hot rod hayali hangi sınırların içerisinde?

SUV araçlar özellikle F segment üreticilerin içerisine girdikçe “ne isterseniz burada” araçlarına dönüşüyor.

Evet, Mercedes G Serisi de donanımsal anlamda istediğinizin fazlasını veren bir araç. Lüks, konfor, hız, sağlamlık ne isterseniz. Dönelim diğer kısma. Mesela G500’den fazlasını isteyenlere Brabus cevap veriyor ve Rocket tadında etrafa beygirlerin saçıldığı versiyon dönüşümlerine imza atıyor.

Otomotivin en çılgın insanı seçilmesi gereken Hot Rod-G‘nin sahibi bu kadar kurduğumuz cümleleri hiçe sayar gibi G Serisi’ni kesip, biçip, kaynaklamış. Çılgınlığın da gözünü kör ettiği kesin!

Amerikan halkı için hevesten öte olan hot rodlar, tamamen kendi dünyası olan araç modelleridir.

Tuning dükyanı sahibi olan bu anormal duruşlu G’nin sahibi, bu dünyada da en çok konuşulan olmak istemiş. Çalışmasında aracın tahmini olarak yolcu koltukları hizasından arka bölümü komple kesmiş. Tavan ön sürücü kısmına kadar yok edilip, sonradan bagaja dönüşen kısma roll barlar montelenmiş.

Asıl araç bedeninde yapılan Robocop çıkartmasının baş eseri olarak aracı anca zaptedecek rüzgarlık yerleştirilmiş. Lastikler ise hani o draglarda yarışan, durması için arkadan paraşüt çıkartan 3 metre burunlu araçlara takılanlarla aynı. En azından bronza boyanması 5 kolda hissiyatlı bir duruş oluşturmuş.

Fransa’da faaliyette olan Danton Arts Kustoms,
ABD halkına sesleniyor.

Arka kısım halledildikten sonra alt marşpiyellere ek parça kaynatma uygulamasına gidilmiş. Hava kanalı gibi verilen arka lastiğin bitim bölümü, sanırız süs olarak duruyor. Bize göre G55 AMG bu kadar rejimle baya kilo vermiştir.

Gerçek bir hot rod olması için G’nin kaputunun ortasına kocaman bir açıklık verilmiş. Motor tamamen ortada olup, havaya doğru giden başlıklar, plakalıkta yazan “Mutant”ı doğruluyor. “Sadece gürültülü ve hızlı olsun yeter” araç çalışmasına haliyle şaşırdık. En azından hurdalıktan alınma bir ikinci seri G ile bu işler yapılmış olsaydı normal karşılayabilirdik!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum