Yatırım yapmaya başla!

Mercedes – VW – Ford ve BMW’nin Ortak Şarj İstasyon Haritası Gösterildi!

Dünyanın en büyüklerinden olan 4 firma, 2020 yılına kadar planan oldukça geniş ağa sahip şarj istasyonları yapımına başladı. İşte detaylar...
Mercedes – VW – Ford ve BMW’nin Ortak Şarj İstasyon Haritası Gösterildi!

Dünyanın önde gelen bu 4 firması ortak bir süreçte Avrupa ülkelerinde olmak üzere, elektrikli araçlara yönelik şarj istasyonu kuruyorlar. Çağımızın yeni motoruna yapılan yatırımlar artık dünya çapında ve işleyişin boyutları yüksek kapasitelere çıkartıldı. Büyük şirketler farklı ülke ve bölge lokasyonlarında kurulumu yapılacak istasyonlar için bir araya geldiler. Oluşumun en başı tereddütsüz çok büyük olduğu gibi poreje içeriği de inanılmaz yatırımlarla gerçekleştiriliyor.

Geçen sene imzalanan anlaşmayla 4 firmanın Tesla’ya karşı yapacakları işten sizleri haberdar etmiştik. O zaman için söylenen Almanya, Avusturya ve Norveç için hazırlıkların yapıldığıydı.

Şarj istasyon ağının dağılımları ilerleyen zamanlarda çapı genişletilecek.

Her ne kadar Tesla Türkiye için Supercharged istasyonları kurulumu kararı almış olsa da, 4 firmanın ortaklık projesinde şimdilik ülkemiz dahil değil. Zaten en başta Avrupa ülkelerinin bitirilip hizmete açılmasından bahsetmişlerdi.

Çizilen haritada hangi sınırların dahil olmadığını aşağıda bahsedeceğiz.

Önceki haberimizde de bahsettiğimiz gibi birinci etapda 20 istasyonla birlikte Norveç, Almanya ve Avusturya için kurulumları tamamlandı. Toplamda 400 adetlik istasyon kurulum hedefi var. Proje kapsamı dışında kalan kısımlar içerisinde; Belarus, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan da var. Ayrıca Portekiz ve İspanya’nın kıyı kesimleri de dahil değil. 4 büyükler tarafıdan oluşturulan “LONİTY” projesi şarj istasyonları 2020’ye kadar tamamlanması bekleniyor.

Lonity’nin geliştirilme mantığında Alternatif Akım ve Doğru Akım, CCS‘de bir araya getirilerek totalde 350 kW enerji desteği sunulacak. Bu demek oluyor ki Tesla’nın Semi için yapacağı Megacharger istasyonları dışında büyük pilli bu kamyon şarj edilebilecek. Hedefler bakalım 2 yıl içerisinde farklılık gösterecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum