Yatırım yapmaya başla!

Mercedes eVito Tourer’in Kapsamlı Testlerine Başladı!

Mercedes tamamı elektrikli eVito Tourer'i gösterdi.
Mercedes eVito Tourer’in Kapsamlı Testlerine Başladı!

Mercedes, V Class modelini en son Çin’e otonom sürüş testleri için gönderdikten sonra şimdi de isim değişikliği ile eVito Tourer’ı gösterdi. Adının başına gelen e-elektrik ibaresi ile tamamı elektrikli döneme giren Vito, henüz üretime alınmayacak.

Ayrıntılarını aşağıda vereceğimiz bir test programına giren eVito Tourer, farklı batarya çeşitleriyle menzil çalışmalarına başlayacak. Bireysel amaçlara göre oturma pozisyonu sayısı ve uzunluklarla gelecek Vito, dönüşümün verdiği avantlarıyla hizmet sektöründe yerini alacak. İşte detaylar;

Mercedes-Benz eVito Tourer’nin satışları şimdilik olmayacak.

Elektrikli panelvan, ViaVan denilen Amsterdam, Londra ve Milton Keynes’de faaliyet gösteren biri girişimin parçası. Oluşumun Berlin’deki BerlKonig yolculuk paylaşımı hizmeti için başlatılmış.

eVito Tourer’in özelliklerinden bahsedecek olursak; Mercedes, aracın tabanına 41 kWh‘lık bir batarya paketi yerleştirmiş. Orta seviyede büyüklüğe sahip olan VAN araç, 114 hp ve 295 nm tork üretebiliyor. eVito Tourer’in tam bir şarjla 156-186 km arasında bir menzile sahip olacak.

Sonradan hızlı şarj sistemleriyle şarj süresi düşürülebilir ancak şimdilik Vito tam batarya dolumunu 6 saat de yapacak.

Tamamı elektrikli Vito farklı yolcu kapasitelerine sahip olacak.

Mercedes elektrikli ticari aracında farklı oturma varyantları sunacak. Aracın 9 kişiye kadar insan taşıyabileceği söylendi. Bunların dışında istek doğrultusunda kokpiti VIP düzende alabileceksiniz.

Yine isteğe bağlı olarak araç uzunluğu kısa ve uzun olarak tercih edilebilecek. eVito Tourer, 5.140 mm – 5.370 mm uzunlukta olacak.

Konu hakkında konuşan ViaVan Berlin Genel Müdürü Valerie von der Tann, “Dünyanın ilk eVito Tourer’larının filomuza entegrasyonu, kent hareketliliğini daha sürdürülebilir hale getirmek için şehirler ve toplu taşıma sağlayıcılarıyla işbirliği hedefimize doğru attığımız bir adım. Bugün Berlin’deki filomuzun yarısından fazlasının elektrik gücüyle çalıştığına sevindik. 2020 yılının sonuna kadar, filomuzun tamamını Berlin’de elektrikli sürücülerle donatılmış olarak görmek istiyoruz.” dedi.

Mercedes-Benz, sadece eVito Tourer ile yetinmeyerek portföye eSprinter’ın da katılacağını açıkladı. Ayrıca Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen Concept EQV’nin de bir üretim modeli Eylül Frankfurt Fuarı’na getirilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum