Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Elektrikli eSprinter’ı İki Farklı Batarya ile Satışa Çıkartacak!

Mercedes bünyesinde ürettiği ikinci tamamı elektrikli ticari aracı eSprinter'ın özelliklerinden bahsetti!
Mercedes Elektrikli eSprinter’ı İki Farklı Batarya ile Satışa Çıkartacak!

Motor teknolojileri ile güzelleşerek gelen araç dış tasarımları bizleri etkilemeye devam ediyor. Yaklaşık dört ay önce lansmanı yapılan Mercedes Sprinter, elektrikli yapısına kavuşuyor. Daha iyi verim için eVito’dan sonra gösterilen büyük seçim minibüs, yoluna artık elektrikle devam edecek. Ortak kullanılacak üniteler, EV yapılı ticari Mercedes’leri yeterli düzeyde menzile ulaştıracak.

Çekici bir kasa yapısına bürünen Sprinter, sağlam rakipleri karşısında öne geçmeyi başardı. Testleri süren van aracın, gelecek sene yollarda olması bekleniyor. Teknik değerlerini işin aslı o kadar da merak etmedik çünkü eVito ile aynı olacağı tüyoları verilmişti. Ancak Sprinter farklı batarya tipleriyle iki versiyon altında üretilecek.

Elektrik Aktarma Organı Orta Dereceli Güç Sunuyor

Standart olarak eSprinter’da 107 beygir güç ve 300 nm tork üreten bir ünite yerleşimi yapılmış. Versiyon seçeneklerinin birincisi kısmında 41 kWh‘lik bir batarya olacak. Sürücüler tek şarjla 115 km yol alabilecekler. İstenildiği takdirde daha büyük pil seçeneği olan 55 kWh‘yı tercih edebileceksiniz.

Daha fazla taşıma kapasitesi istiyorsanız ikinci seçeneğe yönelmek daha mantıklı. 55 kWh’nın avantajlarında sadece ağırlık yok! 41 kWh’lığın verdiği 115 km’ye karşı yüksek kapasiteli pil 150 km menzil rakamı sunuyor.

eSprinter Normal ve Hızlı Olarak Şarj Edilebiliyor

Her iki versiyonda yerleşik 7.2 kWh‘lık şarj cihazına sahip. Normal şebeke kullanımlarında bataryanın tamamını 6 ile 8 saat arasında dolduruyorsunuz. Ancak Mercedes’in sunduğu DC Combo şarj cihazına sahip olursanız bu süre 45 dakikaya iniyor.

eSprinter’ı yorumlayacak olursak; her iki paket içinde menzil rakamlarının yeterli olmadığını düşünüyorum. Ticari alanda en çok ihtiyaç duyulan iki şey motor gücü ve menzildir. Elektrikli üniteden alınacak tork bir şekilde yeterli olacağını düşünürsek, Mercedes’in ticarisi daha uzun yola çıkacak kapasitede değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum