Yatırım yapmaya başla!

Mercedes EQS’in Fuar Öncesi Son Teaser Videosu Yayınlandı!

Mercedes'in amiral S Serisi'ne yönelik çıkartacağı EQS için son teaser videosu geldi!
Mercedes EQS’in Fuar Öncesi Son Teaser Videosu Yayınlandı!

Yeni Mercedes S Serisi’nin bir nevi elektriklisi olacak EQS kavramı için geçen sene haberler çıkmıştı. Alman markanın “EQ” girişimlerinin lüks yüzü olacak EQS, daha çok CLS tarzında olduğunu düşünmüştük. Frankfurt Furt Fuarı’nda tanıtılacak aracın üzerindeki perdeler yarın kaldırılacak. Mercedes’in MEA platformunda oluşturulacak EV sedan, yine de S’in bir alternatifi olarak çıkacak.

Elektrikli sedan markası için son derece önemli bir konumda olacak. Normalde Mercedes ilk elektrikli aracını sedan düşünmesine karşı SUV’ların hakimiyeti onları buna kaydırdı. İşte detaylar;

Bazı özel çizimlerden, EQS’in han+gi şekillerde olacağını anlamıştık.

A lasting beauty that moves you. First details of our vision of sustainable modern luxury. The all-electric Mercedes-Benz VISION EQS live in Frankfurt on September 10th, 2019.The EQ story continues.#IAA19 #enjoyelectric

Mercedes-Benz paylaştı: 7 Eylül 2019 Cumartesi

Önceden gelen bir dizi teaser görüntüsünden dış yapısı hakkında bilgi sahibi olmuştuk. EQS, elektrikli alternatif araçlar sınıfında ilk sedan olacak. Çalışmalar S Serisi yönünde ilerletilerek, dışı kadar iç kavramları da sınıfı adına uyumlu olacak.

Görüntülerde EQ Vision SUV kavramının benzer taraflarından gidildiğini fark ediyoruz. Panjur, elektrikli bir aracı temsilen kapalı bir parlak kapak şeklinde yapılmış. Mor aydınlatma yine çok güzel gözüküyor. Logo ışıklandırması da aracın estetik tarafında kullanılmış.

Tamponun alt kısmında çok pahalı materyal gibi duran bronz renkli bir malzeme ile lip kısmı tamamlanmış. Konseptin yan kısımları da parlak malzeme süslemelerinden gidilerek, bronz etekler en dikkat çeken yerlerinden birisi olmuş. Arka kısımda ise geniş bir şekilde yer verilen “Vision EQS Concept” rozetini görüyoruz.

Modelin iç kısmına dair yapılan tahminlerde; direksiyonun kare bir biçimde, fütüristik kabin anlayaşına uygun olarak orta konsoldan panayo kadar uzanan bir ekran kümesi olması bekleniyor. Orta kısımda ise bilgi-eğlence sisteminin dikey odaklı bir yapıda olması ön görülüyor.

Çıkışına daha vakit olsa da barındıracağı piller sayesinde tek bir şarj ile 500 km’den fazla yol alabileceği aktarıldı. EQS’te farklı akslara yerleştirilecek iki elektrik motor olacak. EQC SUV’da yeterince kendi ispat eden Mercedes’in EV sistemi, bu sefer 600 beygir gücü çıkartacak. Bunun da rivayet edilen AMG varyantıyla gelmesi konuşuluyor. O zaman yarın için saatlerimizi ayarlayarak, EQS’in Frankfurt’ta ceketini çıkarmasını bekleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum