Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Pazar Payı için EQC SUV Dahil Bazı Araçların Üretimini Çin’e Alıyor!

Mercedes-Benz, Çin'deki pazar payını yükseltmek için 3 modelinin üretimi daha Çin'e alıyor.
Mercedes Pazar Payı için EQC SUV Dahil Bazı Araçların Üretimini Çin’e Alıyor!

Mercedes, araç pazarının en büyüğü olan Çin’in girişimlerine devam ediyor. Asya ülkesinde belirli bir üretim yapmak ve alanında satış yapmak belirli kuralları içeriyor. Mercedes-Benz, Çin’de daha fazla bulunabilmek için BAIC ile ortak olmuştu. Çinli şirkette son hisse alımından sonra Alman markadaki payını %15’e çıkarmıştı.

Autonews tarafından yapılan haberde, Çin’de üretilecek Mercedes modellerinin belli olduğu söylendi. Buna göre markanın ilk elektrikli SUV aracı EQC, AMG A35L ve GLB’nin üretimi Asya’da yapılacak. İşte detaylar;

EQC ve A35L Sedan, önemli bir yere sahip olacak.

Farklı bir marka tarafından sunulan ancak yerel üretim olacak Çin’deki ilk SUV model Mercedes’in EQC’si olacak. Artı A35L Sedan’da yine ülke üretilen ilk AMG modeli olacak. GLB’nin de gelmesiyle Almanlar Çin topraklarında 3 tane modelini üretecek.

Tarife ödemesinden doğal yollarla kaçacak olan Mercedes, ayrıca Çin’de otomobil üreticilerinin elektrik araç imalatını artırmadaki gerekli mevzuatına da uygun olacak.

Mercedes’in bu ilk girişi değil. GLA ve GLC dışında bir süredir A-Sınıfı ve C-Sınıfı ve E-Sınıfı sedanlarının uzun “long” versiyonları inşa ediliyor. Rakamlarla konuşacak olursak; Mercedes’in Çin’e gitmesi devasa pazarda gelirlerini artıracak ve Çin üretimi araçları da yayılmaz hızına katkı sağlayacak.

Buna göre Mercedes’in 2018 yılında yaptığı yerel üretime göre 2019 yılında %12’lik bir artış olmuş. Ticari kanattan da etkili olan Alman marka Vito, Sprinter ve V-Class’ı da Çin’de üretiyor.

Daimler’in ikinci büyük ortağı olan BAIC, ortak bir markada buluşarak Pekin Benz Otomotiv şirketini kurmuşlardı. Son raporlarda bakıldığında ise Benz’in ileride çoğunluk hissenin kendisine alacağı söyleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum