Paylaşım

Mercedes E63 S AMG, V8 Motoruyla Rakiplerini Resmen Parçalıyor!

 

“Dört kapılı bir sedanın bu kadar hızlı olmaması gerekir” yorumunu yaptıran nadir otomobillerden biri, Mercedes E63 S AMG‘dir. Normal yaşantımızda AMG ismini çok telafuz etsekte, E Serisi’ndeki çalışmalar tek kelime ile bitirici!

Videomuzda E63 S’in karşısına çıkartılanlar ise süper spor otomobil sınıfının tehlikeli üyeleri. Porsche ve Ferrari‘nin olduğu yarışta, resmen heyecan doruklara çıkıyor.

Mercedes’in 4Matic sistemi sayesinde, kalkış sırasında verdiği görüntüyü alkışlıyoruz. Arka tamponu biraz daha zorlanırsa yere değebilir!

E63 S’i bu denli çıkış yapmasını sağlayan 4.0L çift turbolu V8‘i! 850 nm tork değeri gözle de görülebiliyor. Video çekilmeden önce böyle bir yarışın organize edildiği söylenseydi Mercedes’in, 911 GT3, GTC4Lusso ve 488 GTB karşısında sonucun ne olduğunu söylerdik. Yani kaybedecek!

E 63 S’in karşısında en hızlı spor otomobillerinin olması ön yargılı yaklaşmamızı sağladı. Halbuki AMG mühendislerinin eskiden neler yapabildiğini düşünmemiz gerekiyordu.

Kalkış ve çevik kişiliği ile tanıdığımız Porsche, kalkış dahil olmak üzere AMG ile arasında baya bir fark oluştu ve E 63 S’e yenildi. Hemen hemen güç oranları aynı olan GT4Lusso‘nun bir şeyler yapacağını düşünürken, o da yenilenler arasına girdi.

E 63 S’in dayanamadığı ve geçildiği otomobil ise 3.9L V8 ile yarışan Ferrari 488 GTB! Bu yarış gerçekten hiç olmadığı kadar heyecanlı ve çekişmeli olmuş.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur