Yatırım yapmaya başla!

Araç Sahibi Mercedes E Coupe’sinin Deri Koltukları için Firmaya Dava Açtı!

Mercedes E Coupe sahibi bir kişi aracının deri koltuklarından şüphelendikten sonra yaptığı araştırmalarda koltukların anlatılanlar gibi olmadığını anlamış!
Araç Sahibi Mercedes E Coupe’sinin Deri Koltukları için Firmaya Dava Açtı!

Günde belki binlerce dava oluyor ve kesinlikle çoğu ilginç nedenlerden dolayıdır. Geçmiş zamanlarda otomobil dünyası içerisinde ilginç, korkunç, saçma vb. nitelendireceğimiz farklı suçlamaları duyduk. En yakın örneklerden birisi; Honda Odyssey marka MPV araçta Uber yolculuğu yapan genç bir kadın üçüncü sıra koltukta otururken arkadan gelen bir aracın vurmasıyla felç kalmıştı. Honda’ya açılan dava sonucunda ise mağdur olan kişiye 37 milyon verilmesi kararı alınmıştı.

Yeni sonuçlanan Mercedes davasının konusu, “deri koltukların yanlış anlatılması”. İngiltere’de gerçekleşen süreçte, bir kişi sahibi olduğu Mercedes E Coupe serisinin deri koltuklarının anlatılan gibi çıkmadığı için Alman markayı mahkemeye vermiş. Asıl nedeni neymiş buyurun beraber bakalım!

Kerry Costello adınındaki pek memnuniyetsiz kişi oturduğu yerden şüphelenmiş!

Dava nedeni biraz garip olduğu için espirili bir yaklaşımda sakınca görmüyoruz! Costello, 45.740 dolara aldığı Mercedes E Serisi’nin tek kapı modelinin koltuklarının gerçekten deri olduğuna inanmamış. Şüphesinin biraz daha üstüne giden kişi, arabasının deri koltuklarını bir laboratuvar ortamında test ettirmiş.

İspatlamaya çalışırken de internetten bu olayla karşılaşmış başka bir kişi daha var mı bulmaya çalışmış. Ve bulmuş! Mercedes bayisinde aracı satın almadan önce showroom elemanları tarafından özellikleri anlatılırken “tamamı orijinal deri koltuklar” diye aktarılmış.

Spor otomobilini aldığı bayiye gidip koltuklarının derisinde plastik olup olmadığını sorduğunda net bir cevap alamamış. Bahsettiğimiz ispat girişimlerine de bunlardan sonra başlamış.

Mahkeme heyeti Mercedes-Benz’in deri koltuklarının tarifinin yanıltıcı olduğu kanaatına varmış. Tazminat olarak da Alman markanın 1.100 dolar ödemesine karar verilmiş. Mağdur Castello da deri koltuğa sahip Mercedes araç sahiplerinin de tazminat alması gerektiğini söylemiş.

“Bu araba için çok para ödedim ve bunun için ne kadar para ödediğimin doğru bir açıklaması bekleniyor. Eğer diğer sürücüler benimle aynı yolu izlerse, aynı sonucu elde etmelerini bekliyorum. ” şeklinde de tavsiyelerde bulunmuş. Açılan dava hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum