Paylaşım

Almanların Arasında Kalan Nissan GT-R’ın Müthiş Drag Savaşı!

 

Top Gear tarafından gerçekleştirilen bu drag yarışı, gerçek manada kalp ritimlerinde bozukluk yapabilir. Otomobil yarışlarının en heyacanlısı olan drag, araçların güç bakımından tüm hünerlerini sergilemesine olanak sağlıyor. Turuncu bir Nissan GT-R’ın sağ köşesinde 4.0 TFSI V8 motorlu ve 560 hp güç üreten bir RS7 Sportback, sol tarafında ise 4.0L hacminde V8 Twin Turbolu 571 beygirlik bir Mercedes E63 S duruyor. İşin merkezinde ise 3.8L motorlu 570 hp gücünde ve 2.8 saniyede 100 km’ye kalkış yapabilen bir Japon harikası.

Belki GT-R’ın onlarca farklı videosunu izlemişsinizdir. Benim gördüğüm ve şahit olduğum tek şey; kendinden baya güçlü ve hacimli motorlu spor arabalarla yarıştırılması ve onları yenişini dir. Belgeseli yapılacak kadar gizemli olan bu arabanın sırrı ne? Bizim burdan tek diyebildiğimiz Japon olması.

Dünyada adı söylendiğinde Ferrari, Porsche ve Lamborghini gibi arabaların ikinci plana atılmasını sağlayan Supra ve GT-R dır. Videomuzda da gördüğümüz üzere kalkışta hacim farklarını gösteren RS7 ve E63 S iler de turuncu GT-R’ın büyük gazabına uğruyorlar…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur