Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in Konuşan Far Teknolojisinin Çalışma Mantığı!Mart ayında sizlere Mercedes’in geleceğin far teknolojisinden bahsetmiştik. Buy çığır açıcı sistem araç içerisindeki insanların can güvenliğini düşündüğü kadar dışarıdaki canlıları da düşünüyor. Mercedes’in insaları en çok düşünen firmaların başında geldiğini parentez içerisinde söyleyelim.

Digital Light, daha önce kimsenin karşılaşmadığı bir far teknolojisi. Yansıtma ile araca yüklü bazı ibareler yola gönderiliyor. Bunların bazıları uyarıcı işaretler. Alman marka çok daha öncesinde, bizim yeni yeni tanıdığımız bazı otonom araç özelliklerini sunmaktaydı. İşte genel olarak Digital Light’ı bunların son geliştirilmiş hallerinden biri olarak düşünebiliriz.

2 megapiksellik bir çözünürlükle yansıtma yapan Led farlar, sürüş esnasında sezgisel olarak bizlerin göremediği veya yapmak istediklerini karşı tarafa belirtici şekillerle açıklıyor.

Mesela gece karayolunda ilerlerken yorgunluktan veya gözünüze gelen fazla ışıktan dolayı işaretleri okumakta zorluk çekiyorsunuz. Mercedes’in akıllı far sistemi tam bu noktada hayat kurtarıcı olabilir.

Diyelim ki yine öndeki araçla olan mesafesinizi çok yakın tutuyorsunuz ve farkında değilsiniz. Digital Light kör nokta uyarıcısı da dahil olmak üzere araçlarla olan mesafesinizi yola yansıtarak kontrolü bir sürüş olmasını sağlayabiliyor.

Belki bu alışık olduğumuz veya olabilecek bir özellik gibi gelse de yansıtmayı bir far içerisinde düşünmek, gerçekten akıl işi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum