Yatırım yapmaya başla!

Putin, Mercedes’in Rusya’daki İlk Üretim Tesis Açılışını Gerçekleştirdi!

Mercedes, Rusya topraklarındaki ilk tesisinin açılışını yaptı. İşte detaylar...
Putin, Mercedes’in Rusya’daki İlk Üretim Tesis Açılışını Gerçekleştirdi!

Daimler, faaliyetlerini genişletmek adına Rusya’daki ilk fabrikasını açtı. Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin de açılışı bizzat kendisi yaptı. Almanya ve Rusya arasındaki bu ticari gelişmeye farklı önemli kişilerde katıldı. Mercedes-Benz araçlarının imal edileceği tesis, özellikle iş istihdamı açısından da bölgeye olan faydalarından söz edildi.

Moskova’nın yaklaşık 40 km kuzey batısındaki Moscovia bölgesine 250 milyon dolar yatırım gerçekleştirildiği söylendi. Fabrikanın, ülkelerin ikili ticarette daha fazla olumlu sonuçlar oluşturması ön görülüyor.

Açılış, Putin’le beraber Alman ve Rus üst düzey kişileri de bir araya getirdi.

Mercedes’in Amerika’da ürettiği SUV modeller Rusya içinde geçerli olacak. GLC, GLE ve GLS‘nin üretim planları nasıl olacak tam bir bilgi verilmedi. 4X4 modellerin tümü Amerika’da imal edildiğinden dolayı bunu yer değişimi olarak algılayabiliriz. Ya da tam tersi olarak ek tesis olarak.

Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ayrıca Daimler CEO’su Dieter Zetsche ve Mercedes-Benz Otomobil Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schafer’in katılımında gerçekleşen açılışta, E Serisi‘nin de Moscovia fabrikasında üretiminin olacağı söylendi. Tesisin açılış nedeni, buradaki üretilecek tüm modellerin son 10 yılda artış gösteren yerel pazarlara yakın konumda olması!

Enerji Bakanı Peter Altmaier,”Rus otomotiv pazarı, Alman otomobil üreticileri için önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Rusya’daki ilk Mercedes-Benz Otomobil fabrikasının açılması, Rusya’daki Mercedes-Benz’in değil, aynı zamanda genel olarak Rusya’daki Alman girişimlerinin de bir işaretidir.” dedi.

85 hektarlık bir alana kurulan yeni fabrika, iki yıldan daha az bir sürede bitirildi. Böylelikle Mercedes-Benz’in küresel bazda 30’dan fazla olan ağın bir kolu da Rusya’ya açılmış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum