Yatırım yapmaya başla!

Otonom Sürüşte Birleşen BMW ve Daimler Seviye 4/5 Üzerine Çalışacaklar!

Almanların ve dünyanın en büyük otomobil firmaların ikisi olan Mercedes ve BMW otonom araç teknolojilerinde Seviye 5 için bir araya geldiler!
Otonom Sürüşte Birleşen BMW ve Daimler Seviye 4/5 Üzerine Çalışacaklar!

Otomotiv içerisinde en gelişmiş otonom sürüş programında birleşen Mercedes ve BMW, yüz yıllık göndermeleri bir kenara bırakarak, uzmanlarla kendi kendine sürüş yapabilen araçların en üst seviyesine çalışmaya başlayacaklar. Oldukça stratejik bir ortaklık ve geleceğin araç modelleri için önemli bir iş.

Şehir merkezleri ve kentsel alanlarda konuyu daha fazla genişletme yoluna giden Almanlar, birbirleriyle uzun sürecek bir vakitte işbirliği yapacaklar. Yatırımlar milyar dolarlık ve BMW en son bunu Autonomous Driving Campus‘ü açarak yapmıştı. Bakalım bu devasa çalışmanın detaylarında neler olacak!

BMW ve Mercedes’in tek gayesi, en kısa sürede en sağlam araç teknolojilerini piyasaya sürebilmek.

Çağımız araçları, şekle bakılırsa büyük değişimin ortalarına geldi. Elektrik başta olmak üzere farklı yakıt türlerine geçilmesi fitili ateşlerken, asıl kırılma noktası özerk sürüş teknolojisinde bir şeyleri başarmaktı.

Toyota ve Tesla gerekli firmalarla bunu son derece hızlı ilerletirken, Mercedes ve BMW’de ellerindeki imkanları birleştirerek daha fazlasını sunmaya çalışacak. Hazırlıkların, 2024 yılındaki binek araçların teknolojilerine yapıldığı da belirtildi.

1.200’den fazla uzman, bu iş üzerinde çalışacak.

İki Alman firmanın her bir uzmanı, kendileri aralarında bilgi ve geliştirme paylaşımları yapacaklar. Otonom geliştirmelerinin BMW Group Özerk Sürüş Kampüsü, Münih yakınlarındaki Sindelfingen‘deki Mercedes-Benz Teknoloji Merkezi Immendingen’deki Daimler Test ve Teknoloji Merkezi’nde yapılacağı aktarıldı.

Aptiv, Audi, Baidu, Continental, FCA, HERE, Infineon, Intel ve VW’nin bulunduğu, 2 Temmuz’da Otomatik Sürüş Güvenlik başlığı altında toplanan BMW ve Mercedes, seviye 3 ve 4 otonom ile ilgili güvenlik önlemleri için kritik geliştirmeler yapacaklar.

Mühendislerin hedef noktasındaki özerk sürüş programı, ortalama bir sürücüden daha iyi tepkiler verebilen, çabuk karar veren ve çeşitli bireysel güvenlikler.

Birkaç sene öncesinde her iki şirket de Seviye 3’ten direkt olarak Seviye 5 teknolojilerine çalışmaya başlamışlardı. Tesla’da aynı uygulama yolunda ilerlemiş ve bunun için ABD’den izin almaya çalışmıştı. Ancak henüz Seviye 5’e hazır bir ortamın olmadığı için teklifi red edilmişti.

BMW, 2021 yılında modellerinde seviye 3 programını başlatmak istiyor. Mercedes kanadında ise on yıllık bir zaman dilimde piyasa araçlarında seviye 4/5 otomatik sürüşü devreye almaya hedefliyor. Uzun yıllardır birbirlerine rakip olan birçok göndermelerde bulunan bu iki Alman artık ortaklar ve insanlara daha güvenli otonom araç yapmak için iş yapacaklar!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum