Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in Yenilmesi Sona Kalan “Yeni Nesil GLA’sı” Karşınızda!

Mercedes'in kompakt SUV sıralamasında kendine iyi bir yere konumlandıran GLA'nın ikinci neslinin gerçek görüntüleri!
Mercedes’in Yenilmesi Sona Kalan “Yeni Nesil GLA’sı” Karşınızda!

Mercedes, yeni yüz hatlarını çoğu modeline aktararak, değişim dönemlerini bitirmişti. Ancak son bir model kalmıştı ve o da GLA. A Sınıfı Hatch-Sedan, son kasa GLB serileri zarif duran o ön tasarımını almıştı. Alman markanın Subcompact sınıfına sunduğu GLA ilk neslini 2014 model yılında bizlere göstermişti.

Mercedes-Benz terminolojisine uygun sıralamada GLA, A Sınıfı’nın SUV hale getirilmiş şeklidir. O yüzden amiral GLS’den aşağıya doğru sıralamaya göre kompak ölçülerdedir. Henüz tanıtım gerçekleşmemiş ve çoğunluklu özel tasarımcıların yorumlarını izlediğimiz ikinci nesil GLA’nın Kolesa‘dan gelen görüntüleri gerçek!

Uzmanların ortaya çıkardıkları görüntülerin, yeni Mercedes döneminde basit olarak görülebilir.

GLA, yükseltilmiş bir A olduğu için ön görünüm komple 5 kapılıya enjekte edilebilir. Öyle de olmuş ve aracın bumerang tip LED aydınlatmalı farları bildiğimiz şekillerde olmuş. Öte yandan ızgaradaki bölümlü parlak parça detayı da ayrılma noktası olmuş. Profesyonel bir şekil oturması yapan tasarımcılar, gerçek GLA’nın ön difüzör kısmında SUV havasını verecek parça kullanmışlar.

Kupa tipi olarak ilk nesliyle benzer tarafları olsa da son jenerasyon GLA’da ölçülerin genişletildiği söyleyenebilir. Yol üzerinde giden 5 kapılı Mercedes’in zemin yüksekliğinin de artırılmış olabileceğini düşünüyoruz. Bu da engebeli yollarda daha konfor odaklı bir sürüş sağlayacaktır.

A Serisi’nde olmayan gövde de GLA’nın C sütununda bir yan pencere var. Rakipleri olan Audi Q2 ve BMW X2 ile daha fazla üstünlük kuracak detaylara sahip olması beklenen GLA’ya Renault ile hazırlanan 1.3T motor eşlik edecek.

Benzinli seçeneklerin haricinde dizeller de GLA’da görev yapacak. AMG’nin devreye girdiği yerde ise GLA 35 302 ps, GLA 45 416 ps güçle sahiplerine zevkli dakikalar yaşatacak.

Daha toparlanmış ve güzel halde ele alınan Alman SUV’un iç kısmını göremiyor olsak da MBUX tabanlı gösterge paneli ve eğlence sistemleri A’da olduğu gibi geleceğini tahmin etmek zor değil. Sadece gelen iki görseller yaptığımız yorumlar bu kadar. Tanıtımı yaklaşan GLA’nın ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgi ve görselleri gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum