Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Kendinizi Mars’ta Hissettirecek Araba: “Mercedes EQ Silver Arrow”

Mercedes-Benz'in 50 yıl temalı otomobili EQ Silver Arrow Dubai caddelerine indirildi!
Dünyada Kendinizi Mars’ta Hissettirecek Araba: “Mercedes EQ Silver Arrow”

Mercedes, EQ’ları yoğun olarak bizlere hissettirdiği dönemlerde uçuk prototip araba örneklerine EQ Silver Arrow‘u da eklemiştir. Alman şirketin hobi olarak sürekli gösterdiği konseptler, her geçen yılda daha da şaşırtıyor. Batman’in yeni arabası yapılan Vision GT, gösterişte söz bırakmayan Vision Maybach 6 ve Vision Tokyo’daki geleceğin resmini naklen görmüştük.

Yer yüzünün en fütüristik araba modeli olarak görülen EQ Silver Arrow, gerçek dünyada caddelere indi. İşte o Lamborghini, Ferrari veya bir Pagani görüldüğündeki verilen tepkiler, Mercedes konseptin yanında biraz sönüz kalcaktır.

Dubai’de “bana bak otomobili” insanların görmesi için çıkarıldı.

EQ Silver Arrow’un bir kere Led farlarının duruş biçimi kafamızı çevirmemize yeter. Karbon tasarlanan vücut hatlarının uzay aracı gösterişi de takdire şayan! 937 yılında rekor kıran W125 yarış aracından ilham alınarak yapılan sıra dışı otomobil, Mercedes Baş Tasarımcısı Gorden Wagener’in hayal dünyasında şekillendirildi.

Pebble Beach’teki tanıtımından yarım yıl sonra EQ Silver Arrow’u hareket ederken görmek de güzel oldu!

Uzun menzilli bir füze gibi duran gövdesi, kurşun geçirmez bir yapı gibi duruyor. Tek kişilik kabininde gözlerimizi biraz kısarak, dijital dünyadaki yerinizi alabilirsiniz. Birinci sınıf oturuşun dünyamızdaki karşılığı Hamilton’un Silver Arrow F1‘ini işaret etmekte.

Aracın öncesinde verilen teorik teknik bilgilerinde EQ Silver Arrow, 750 ps güç üretiyor.

Marslı yarış otomobilinin zemininde dizili 80 kWh‘lık batarya paketi bulunuyor. Binlerce kez şarj edilebilir denilen pillerle toplamda 400 km menzil alınabilir.

Her bir aksa yerleştirilen elektrikli motorları toplamda 750 ps güç üretiyor ve teorikte 2 saniye veya daha altında kalkış yapabileceği söyleniyor. Kim bilir; el yapımı ve tek seferlik roketi andıran otomobil gelecekte farklı bir şekilde yeniden canlandırılır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum