Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-Benz, Elektrikli “Vision Van Concept” Minibüsü ile Taşımacılık Sektörünü Kökten Değiştirecek

Mercedes-Benz, Elektrikli “Vision Van Concept” Minibüsü ile Taşımacılık Sektörünü Kökten Değiştirecek

Son zamanlarda meydana getirmiş olduğu otonom sisteme dayalı araçlarla 2016 yılının en güçlü markaları arasında yer alan Mercedes-Benz, çeşitli sektörlerde hizmet veren taşıma ve ulaşım araçlarını kökten değiştirmeye kararlı gibi görünüyor. Köklü Alman devi, dünyanın ilk sürücüsüz otobüsü Mercedes CityPilot gibi eşsiz bir teknoloji harikasını inşa ederek, toplu taşıma sektörünü farklı bir boyuta taşımıştı. Şimdi ise bu 130 yıllık otomotiv devi Mercedes-Benz, Vision Van Concept adını verdiği, dahili bir drone modeline sahip, elektrikli minibüs konseptiyle de taşımacılık sektöründe devrim yaratmayı hedefliyor.

Neredeyse milyonlarca insanın sorun yaşamış olduğu kargo teslimatları, artık yeni Mercedes harikası ile basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek. Hem kargocuları hem de müşterileri fazlasıyla memnun etmeyi başaracak olan Mercedes-Benz Vision Van Concept modeli, ayrıca geleceğin minibüslerine de ilham kaynağı olacak gibi görünüyor. Eşsiz tasarımının yanı sıra, işlevselliğiyle de dikkatleri üzerine çeken yeni Mercedes-Benz Vision Van Concept modeli, drone firması Matternet’in de katkılarıyla inanılması zor bir araca dönüşüyor. Sektörde yer alan lüks otomobillerin ve otobüslerin, bir zamanlara damgasını vuran Kara Şimşek dizisindeki KITT adı verilen akıllı araca dönüştürüldüğü bugünlerde, adeta otomotiv sektörü baştan yaratılıyor. İnanılmaz boyutlara ulaşan bu değişimin en yeni üyesi ise bir Mercedes-Benz harikası olarak karşımıza geliyor.

İşte huzurlarınızda dahili drone modeli ile teslimat gerçekleştirebilen Mercedes-Benz Vision Van modeli:

Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Tasarımıyla Yeni Vision Van Concept Modeli

Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Tasarımıyla Yeni Vision Van Concept ModeliÖzellikle 80’li yıllara damgasını vurmayı başaran birçok filmde ve dizide yer alan teknolojik cihazların veya araçların neredeyse tamamı, günümüzde gerçeğe dönüşüyor. Bu tarz teknoloji harikalarının da en başında gelen otonom ulaşım araçları, git gide daha da gelişerek sektörün popüler makineleri haline geliyorlar. Mercedes-Benz’in yeni sürücüsüz otomobili Vision Tokyo ile daha önce tanışmıştık. Şimdi ise benzer bir tasarıma sahip olan Vision Van Concept modeli bizlerle. Mercedes-Benz Vans ekibi tarafından tasarlanan bu eşsiz minibüs ve beraberinde piyasaya getireceği otonom kamyonlar, fütüristik tasarımlarıyla gelecek nesil araçların önceden tadına varmamızı sağlıyorlar.

Eşi benzeri görülmemiş bir şekilde akıllı, verimli ve bağlantı sağlayabilen bir araç olarak bizlerle buluşan Vision Van Concept, ileri teknoloji materyalleriyle oluşturulmuş camları, LED ekran ile bağlantılı ön ızgaraları ve çevreye duyarlı LED farları ile büyüleyici bir tasarıma sahip. Tamamıyla geleceğe ait yapısını akıl almaz işlevselliğiyle tamamlayan Vision Van Concept modeli, Mercedes-Benz şirketinin amiral gemilerinden bir tanesi olacak gibi görünüyor.

MERCEDES-BENZ MARKASININ BAŞARISINA IŞIK TUTAN OTOMOBİLLER İÇİN TIKLAYIN.

Otonom Teslimat Ekipmanlarıyla Donatılmış Eşsiz Bir Minibüs

Otonom Teslimat Ekipmanlarıyla Donatılmış Eşsiz Bir MinibüsBaşarılı bir drone üreticisi olan Matternet’in de elinin değdiği bu olağanüstü Mercedes-Benz modeli, bünyesinde barındırmış olduğu teslimat drone’leri ile hem kullanacağı sektörde hem de otomotiv dünyasında fark yaratmayı başaracak. Kısa mesafelerde küçük paketlerin taşınmasını sağlayacak olan bu drone modelleri, aracın hemen üzerine yerleştirilmiş. M2 adı verilen Matternet’in bu yeni teslimat drone’leri, 2 kilogram ağırlığındaki paketleri taşıyabiliyor. Ayrıca, tek şarjla 20 kilometrenin üzerinde bir mesafeye teslimat gerçekleştirebilen bu drone’ler, insan gücüne ve yardımına da ihtiyaç duymuyorlar. Kendi bataryalarını değiştirebilip, taşıyacakları kargoları kendileri yükleyebilen bu akıllı drone modelleri, Mercedes’in Bulut (Cloud) tabanlı sistemi ile işleyiş gerçekleştirebilecekler. Bu özelliklerin yanı sıra, kargoların güvenliği de Matternet tarafından geliştirilen bir koruyucu kılıf tarafından sağlanacak.

Mercedes-Benz Vision Van Concept Modelinin Performans Özellikleri

Mercedes-Benz Vision Van Concept Modelinin Performans ÖzellikleriÖzellikle de kargo firmalarının işini fazlasıyla kolaylaştıracak olan Mercedes-Benz Vision Van Concept modeli, aslında performans özellikleriyle de oldukça etkileyici bir minibüs. 270 kilometrenin üzerinde bir mesafe kat edebilmesini sağlayan 75 kW’lık bir elektrikli sürüş sistemi ile güçlendirilen Vision Van modeli, emisyonsuz bir şehir içi kullanım aracı olarak karşımıza geliyor. 270 Nm tork üreten elektrikli motorlarıyla saatte maksimum 120 kilometrelik hıza ulaşabilen Mercedes-Benz Vision Van, bünyesinde barındırmış olduğu her özellik ile geleceğe ait bir minibüs modeli diyebiliriz.

Vision Tokyo modelini andıran tasarımıyla ve dahili drone modelleriyle aklımızı başımızdan almayı başaran Mercedes-Benz Vision Van Concept, taşımacılık sektöründe devrim yaratacak niteliklere sahip. Otonom teknolojisinin de kullanıldığı bu eşsiz Mercedes-Benz modeli, kargoların hem hızlı hem de oldukça güvenli bir şekilde teslimatını sağlayacak. Peki, sizce yeni Mercedes-Benz Vision Van modelleri, sektöre başarıyı getirebilirler mi?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum